Návštěva německého divadelního představení

Dne 26. září 2023 jsme se po celém roce opět vrátili do kouzelného města Budyšín (něm. Bautzen).
Návštěva německého divadelního představení

Tento školní výlet byl veden pod dohledem pana profesora Scholze a pana Pokorného. Naše cesta trvala čtyři hodiny, během kterých jsme z okénka pozorovali úchvatné podzimní scenérie. Krásné domečky, zahalené do oranžově zbarveného listí, nám připomněly, proč je Budyšín tak výjimečným místem. Po příjezdu jsme se vydali na prohlídku města. Měli jsme jedinečnou příležitost navštívit místní hřbitov, prozkoumat tajemný dům čarodějnice a obdivovat okolní krajinu tohoto malého města. Nejvíce nás však okouzlila architektura, která se nám naskytla na každém kroku.

Během našeho volného času jsme měli možnost zakoupit typické suvenýry, včetně slavné budyšínské hořčice, která je pro toto místo tak typická. Po procházce jsme se opět sešli a náš výlet pokračoval k poslednímu bodu našeho programu.

Tím bylo německé představení v Německo-srbském lidovém divadle. Přestože jsme se původně těšili na muzikálovou parodii s názvem Männer, náhradní představení Bills Ballhaus Band se nám všem nesmírně líbilo. Divadlo nám vtipnou formou předvedlo největší hvězdy německého showbyznysu. Poslechli jsme si písně o transplantu ledvin, námořnickém životě i o nástrahách stařeckého života. A to celé v podání jen šesti talentovaných herců!

Německé divadlo v Bautsen

Po skončení představení jsme se všichni, i přes menší komplikace, nalodili do autobusu a vydali jsme se zpátky do Chotěboře. 

Anna Lia Drozdová
Natálie Szotkowská

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)