Německé divadlo Bautzen

V úterý 3. listopadu jsme se před kinem v Chotěboři sešli se všemi účastníky exkurze do německého divadla. Odtud jsme vyrazili na čtyřhodinovou cestu do německého Budyšína, kde se mělo konat představení Nájemníci pana Swana.
Německé divadlo Bautzen

Když jsme do Německa dorazili, šli jsme se společně podívat na budovu divadla, aby všichni věděli, kam odpoledne půjdeme na divadelní hru. Odtud se pak naše cesty rozdělili. Někdo se zúčastnil soutěže Stadtrallye, díky které měl možnost poznat více Budyšín, procvičit si svoji němčinu, a navíc soutěžit o ceny. Jiní se vydali na vlastní prohlídku historického centra. Tam jsme mohli vidět hrad Ortenburg, domek Hexenhäusel, který jako jediný odolal velkém požáru v roce 1634, nebo uličky a náměstí s historickými budovami. Také jsme si nezapomněli koupit hořčici, která je pro Budyšín typická. Historické centrum naštěstí nebylo tak velké, takže se nikdo neztratil a všichni jsme se včas sešli před budovou divadla. Zde jsme dostali lístky a šli se usadit, než hra začala. 

Německé divadlo

Před začátkem divadla jsme se obávali, jestli budeme němčině rozumět a pochopíme děj, ale naštěstí jsme už od začátku věděli, co se tam odehrávalo. A pokud někdy herci mluvili moc rychle nebo jsme jim nerozuměli, zachránily nás české titulky, které hru doprovázely. Ačkoliv byl děj velmi spletitý, hodně jsme se u něj nasmáli a po skončení jsme byli z výběru této komedie nadšení. Když jsme vyšli ven z divadla, byla už tma, takže jsme rychle zamířili zpět do autobusu a vyrazili zpět do Chotěboře, kde jsme se všichni rozloučili rozešli se domů.

Tereza Hochmanová, 3.A

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)