Obojživelníci v Bezděkově dostanou novou šanci!

V sobotu 19. 3. 2022 se 29 studentů, zejména z Ekoklubu Gymnázia Chotěboř, paní prof. Mgr. Jirsová a Mgr. Žáková a také příznivci z řad rodičů, vydali vyčistit prostor pro výstavbu tůňky pro pulce u koupaliště v Bezděkově. Tůňka je pokus o vyřešení neutěšené situace kolem zdejších obojživelníků. Tůňka je nutná vystavět, protože každé jaro se vylíhnou pulci obojživelníků a jiné vodní organismy, kteří jsou pak vypuštěni do Cerhovky, aniž by stačili dokončit vývoj, a proto často nepřežijí.

Sešli jsme se u koupaliště v Bezděkově v hojném počtu, což nám dost ulehčilo práci. Nejdříve bylo potřeba vyčistit prostor od malých stromků a keřů, poté jsme se mohli vrhnout na polámané větve a vyvrácené stromy a další nežádoucí předměty. Jelikož se na témže místě dříve vyskytovala černá skládka, bylo potřeba prostor zbavit i skla, plastu a dalších odpadů. Celé čištění prostoru nám zabralo cirka hodinu.

Na závěr jsme si udělali táborák a opékali buřty. Jménem celé skupinu studentů i našich milých paní učitelek bychom rádi poděkovali paní Mgr. Vladimíře Valehrachové, Ph.D. z Podhůří Železných hor o.p.s. za skvělé občerstvení a tombolu, kdy každý získal drobnou odměnu.

Pavlína Součková a Johana Kramářová (obě studentky tercie), za Ekoklub Gymnázia Chotěboř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)