Okresní kolo dějepisné olympiády: Postupujeme!

Dne 19. ledna 2023 v dopoledních hodinách se uskutečnilo okresní kolo 52. ročníku dějepisné olympiády v AZ centru v Havlíčkově Brodě.

V mladší kategorii nás reprezentoval Matěj Nápravník z kvarty, který se v okresním kole umístil na třetím místě s počtem 69 bodů z 80 možných. Matěj postupuje do krajského kola, které se uskuteční v Pelhřimově v úterý 28. března 2023. Další zástupce naší školy Petr Semrád (také z kvarty) vybojoval sedmé místo se 64 body, což je jen malá bodová ztráta na Matěje.

Ve starší kategorii nás reprezentoval Petr Večeřílek z kvinty, který se v okresním kole umístil druhý s počtem 59 bodů z 80 možných. Další zástupkyně naší školy Vendula Pipková z 2. A vybojovala šesté místo se 49 body.

Tématem soutěže jsou letos moderní české dějiny. Název letošního ročníku zní Rozdělený svět a Československo v něm – 1945–1992. Do soutěže jsou zařazeny otázky na interpretaci historických textů, obrázků a fotografií.

Postupujícímu Matějovi blahopřeji, přeji mu hodně sil do studia další odborné literatury a mnoho úspěchů v krajském kole. Pavlovi, Vendule a Petrovi děkuji za vzornou reprezentaci školy a za odvedenou práci při přípravě na okresní kolo olympiády.

Mgr. Ivona Pavlíčková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)