Okresní kolo dějepisné olympiády: Vyhráli jsme starší kategorii

Dne 22. března 2022 v dopoledních hodinách se uskutečnilo okresní kolo 51. ročníku dějepisné olympiády v AZ centru v Havlíčkově Brodě, tentokrát prezenčně, ne jako loni online.

Ve starší kategorii nás reprezentovala Elena Petříčková z 2. A, která v okresním kole zvítězila s počtem 61 bodů z 80 možných. Další zástupkyně naší školy Simona Málková (také z 2. A) vybojovala druhé místo se 60 body. Obě studentky postupují do krajského kola, které se uskuteční online ve středu 6. dubna 2022.

V mladší kategorii nás reprezentoval Tobiáš Karel Cipryán z tercie, který skončil na osmém místě, a Indira Němcová z kvarty, která se umístila čtrnáctá.

Název letošního ročníku zní Šlechta v proměnách času. Tématem první kategorie je Šlechta od konce raného středověku do roku 1648, tématem druhé kategorie Středoevropská šlechta na pozadí dějinných událostí v letech 1648–1948. Do soutěže jsou zařazeny otázky na interpretaci historických textů, obrázků a fotografií.

Postupujícím studentkám blahopřeji, přeji jim hodně sil do studia další odborné literatury a mnoho úspěchů v krajském kole. Indiře a Tobiášovi děkuji za vzornou reprezentaci školy a za odvedenou práci při přípravě na okresní kolo olympiády.

Mgr. Ivona Pavlíčková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)