Partnerství Gymnázia Chotěboř a Carl von Ossietzki Oberschule pokračuje

Ve dnech 19. – 22. 11. 2023 se konala přípravná schůzka za účasti delegace z naší německé partnerské školy ve Werderu nad Havelou.
Partnerství Gymnázia Chotěboř a Carl von Ossietzki Oberschule pokračuje

Výsledkem pracovní schůzky bylo, že rámci programu Erasmus+ zrealizujeme během letošního školního roku společně nový projekt v rámci kterého se na jaře uskuteční dva výměnné studentské pobyty. Těchto výměn se zúčastní deset českých a deset německý studentů. Projekt je určen pro zájemce z tříd kvarty, kvinty, sexty, 1. A a 2. A, popř. septimy a 3. A.

Náš projekt se tentokrát jmenuje „Ich kann was und zeige mein Talent“ („Já něco umím a předvedu svůj talent“). Na této listopadové schůzce jsme se dohodli na organizaci celého projektu, jeho náplně a zajištění. Ubytování bude opět probíhat v rámci hostitelských rodin. Veškerý program bude hrazen z prostředků poskytnutých Evropskou unií s nepatrným přispěním samotných účastníků a snad i za přispění města Chotěboř.

Účastníci ale i fandové našeho projektu se mohou těšit na zajímavé scénky, výtvarné práce, krátké filmy nebo tanec a také na prezentace o navštívených krásných míst v Česku ale i ve Spolkové republice Německo. U nás nevynecháme určitě procházku město Chotěboř s údolím Doubravy, návštěvu Prahy, Terezína nebo zámku Hluboká a Českého Krumlova. U našich německých sousedů se podíváme do Werderu, do Postupimi s jejími nádhernými památkami a parky, stejně tak i do Berlína s jeho moderním centrem.

Tak doufejme, že to letos všechno zase šťastně dopadne a všichni účastníci budou plni krásných vzpomínek a navážou nová přátelství.


Mgr. Tomáš Scholz
manažer projektu

Logo EU

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)