Pasování prváků

V pátek 8. září 2023 proběhlo na gymnáziu pasování prváku. Této tradice se ujal nejstarší čtyřletý ročník, třída 4.A, a hlavním aktérem byli žáci nejmladšího ročníku čtyřletého gymnázia, třídy 1.A. Účelem této akce je seznámení nových studentů s chodem školy, s jejím prostředím a s tím, jak to na gymnáziu všechno funguje.

Studenti ze 4.A si připravili program na dvě vyučovací hodiny. Celé pasování začalo v tělocvičně, kde se sešli všichni studenti. Čtvrťáci si pro prváky připravili hru. Studenti 1.A byli rozděleni do 4 skupin po 7 členech a každá skupina dostala svého strážce pomocníka, který je dovedl na první stanoviště. Stanoviště byla celkem čtyři a na každém z nich museli noví studenti plnit nejrůznější úkoly, za jejichž slnění dostali klíčová slova, která sloužila k znovuotevření tělocvičny. První stanoviště bylo v učebně 3. Zde na studenty prvního ročníku čekala překážková dráha. Když všichni splnili, dostali definice učitelů, kteří je vyučují a museli uhádnout, který je který. Díky tomu se mohli prváci dozvědět něco nového o jejich vyučujících. Druhé stanoviště bylo v učebně 4. Zde na studenty čekaly pouze definice učitelů, ovšem domlouvání studentů bylo ztíženo tím, že studenti mezi sebou nemohli mluvit. I přesto to skvěle zvládli a získali klíčové slovo a nápovědu místa, kam mají jít dál. Všichni tyto nápovědy uhádli velmi rychle a na dalším stanovišti v šatně na studenty čekal slalom. Museli prokličkovat mezi skříňkami a přiřadit jméno učitele k jeho popisu. Poslední stanoviště bylo v učebně N32, tedy v laboratoři biologie. Zde byly kousíčky popisu učitelů poschovávány a studenti měli za úkol je najit, poskládat k sobě a uhodnout učitele.

Když všechny skupiny prváků obešly všechna stanoviště, sešly se před tělocvičnou a měly plné ruce klíčových slov. Jejich úkolem bylo vytvořit heslo o čtyřech slovech. Byla zde slova jako např. divadlo, biologie, lehký atd. Heslo pro otevření tělocvičny bylo „Čtyřletej je stejně nejlepší“. I když sestavení hesla studenty chvíli malinko potrápilo, nakonec ho s menší pomocí dali dohromady. V tělocvičné si ještě zahráli rychlovybíjenou a pak se přešlo na samotné pasování.

Studenti byli postupně vyvoláváni podle abecedy před celou třídu, byli popasováni mečem od čaroděje a každý student dostal sladkou odměnu v podobě muffinků od studentky ze 4.A Nely Krejdlové. Všem se vždy zatleskalo a popřálo hodně štěstí do studia na gymnáziu. Jejich pan třídní učitel Mgr. Pavel Pokorný si každého vyfotil s muffinkem a nakonec si studenti vyslechli proslov pana třídního učitele a i pana ředitele.

Za celou třídu 4.A doufáme, že se pasování novým studentům líbilo a že i oni jednou převezmou štafetu v této tradici a za pár letou budou pasovat nové studenty na studenty gymnázia.

Všem prvákům přejeme hodně štěstí při studiu na gymnáziu. smiley 

Za 4.A Nela Ptáčníková

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)