Pokračujeme v projektu Příběhy našich sousedů

Ve čtvrtek 16. března jsme se my, studenti z kvarty, kteří patříme do týmu Post Bellum, Příběhy našich sousedů, s doprovodem paní profesorky Pavlíčkové, vedoucí našeho týmu, vypravili do Aeroškoly vytvořit animace, které jsme pracně připravovali od naší minulé návštěvy v prosinci.

Během našich schůzek jsme společně vytvořili podrobný scénář k filmu, který musel být přesně na sekundy. Vymysleli jsme animace, napsali komentář, vybrali jsme fotky ze života paní Jančové, zvolili jsme části videa z rozhovoru s paní Jančovou, které chceme použít. Jája Lukesová scénář přepsala a vytvořila životopis paní Jančové. Dále Pavla Špitálníková a Pavlína Součková nakreslily obrázky k animování. Pozadí tvořily čtvrtky o velikosti A3, vše ostatní, postavičky, budovy, automobil apod. bylo vystříháno, aby s tím šlo volně pohybovat. Dan Korynta sepsal medailonek paní Jančové a namluvil komentáře k filmu, Honza Formánek je natočil, sestříhal video z rozhovoru s paní Jančovou, připravil potřebné zvuky a titulky k filmu.

Vyrazili jsme vlakem o půl sedmé z Chotěboře. Tentokrát již nikdo nezaspal a jeli jsme všichni. Do Prahy jsme dorazili stejně jako minule po deváté hodině a poté jsme se tramvají přesunuli do Aeroškoly. Pan Topinka nám připomněl, jak na to, a my se vrhli do práce. Pracovali jsme na pěti pracovištích, každý měl na starost jinou animaci, někteří i dvě. Celkem jsme v rámci animací pořídili skoro 1500 snímků! Hotovo jsme měli za tři hodiny. V rámci naší práce vzniklo osm animací.

Poté jsme opět navštívili obchodní centrum Palladium, kde jsme se naobědvali a něco si třeba i koupili. Ve čtyři hodiny odpoledne už jsme čekali na hlavním nádraží na náš vlak. Kupodivu neměl narozdíl od minula žádné zpoždění. Domů jsme se všichni vrátili v pořádku. Výlet pro nás byl nejen zajímavý, ale také velmi poučný. Tvoření animací by si měl někdy zkusit každý!

Honza Formánek ze všech předem připravených materiálů a nových animací vytvořil film, jeden ze závěrečných výstupů našeho projektu. Všechny výstupy tedy už máme hotové. Jedná se o již zmíněný film, medailonek a životopis paní Jančové, nahrávku celého rozhovoru s pamětnicí, vybrané a popsané fotky ze života paní Jančové. Nezbývá nám tedy, než se těšit na závěrečný slavnostní program v divadle ve Žďáru nad Sázavou, který proběhne 24. 4. od 16 hodin. Pevně doufáme, že se programu zúčastní i náš nejvzácnější host, paní Jančová.

Za tým Post Bellum, Příběhy našich sousedů Daniel Korynta

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)