Postupujeme do národního kola dějepisné olympiády

Dne 17. a 18. března 2021 se pod taktovkou Domu dětí a mládeže Pelhřimov konalo krajské kolo dějepisné olympiády. Ve středu soutěžili mladší účastníci z druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, ve čtvrtek středoškoláci. Soutěž probíhala online formou jako schůzka v Microsoft Teams, soutěžící vyplňovali formuláře v Google Forms. Naše gymnázium reprezentovali dva zástupci, jeden z nižšího a jeden z vyššího stupně studia.

 Zástupci naší školy se v tvrdé konkurenci neztratili. Marek Pavlíček z kvarty vybojoval první místo a postupuje do národního kola. Navázal tak na úspěch Tomáše Patrika Peterky, který se národního kola zúčastnil před dvěma lety. V loňském školním roce byla soutěž bohužel po okresním kole zrušena a naši soutěžící nedostali možnost zabojovat o další postup. Ve starší kategorii soutěžila Tereza Nesládková ze septimy a umístila se na 18. místě z celkového počtu 27 účastníků.  

Téma letošního ročníku zní Labyrintem barokního světa, jedná se o události v rozmezí let 1556–1781. Pro Marka vítězství znamená tvrdou práci, je třeba nastudovat další odbornou literaturu, seznámit se se zněním patentů Josefa II. o zrušení nevolnictví a s tolerančním patentem, ale především napsat práci na téma Cesta barokního poutníka mým krajem a připravit k ní prezentaci.

Oběma zúčastněným děkuji za vzornou reprezentaci naší školy, blahopřeji jim k dosaženým výsledkům a postupujícímu Markovi přeji hodně sil při studiu odborné literatury a tvorbě práce a mnoho úspěchů v národním kole.

Mgr. Ivona Pavlíčková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)