Potřetí za sebou postupujeme do národního finále dějepisné olympiády

Dne 6. dubna 2022 se uskutečnilo krajské kolo 51. ročníku dějepisné olympiády, které již tradičně pořádal DDM Pelhřimov.

Z mladších žáků naší školy se do krajského kola tentokrát nikdo neprobojoval, ale naše barvy hájily hned dvě studentky z vyššího stupně gymnázia. Elena Petříčková z 2. A se umístila na třetím místě s 63 body z 80 možných, přitom na vítěze ztratila pouze jediný bod. Vzhledem k vysokému bodovému zisku postupuje do národního kola, které pořádá Univerzita Hradec Králové ve dnech 22. až 25. května. Další zástupkyně naší školy Simona Málková (také z 2. A) skončila s 57 body sedmá, což je také velmi pěkný výsledek a velmi slušný bodový zisk. V krajském kole jsou již tradičně rozdíly mezi soutěžícími malé.

Elena Petříčková navázala na naše úspěchy z předešlých let. V loňském roce se do národního kola dějepisné olympiády probojoval Marek Pavlíček (dnes kvinta) a umístil se tam na šestém místě. V roce 2020 byla soutěž z důvodu pandemie covidu 19 zrušena a v roce 2019 se národního kola zúčastnil Tomáš Patrik Peterka (dnes septima).

Elenu čeká ještě napsat práci na téma Šlechtický rod v mém regionu, připravit si prezentaci na její obhajobu a nastudovat další odbornou literaturu včetně některých Benešových dekretů. Název letošního ročníku zní Šlechta v proměnách času. Tématem druhé kategorie je Středoevropská šlechta na pozadí dějinných událostí v letech 1648–1948. Do soutěže jsou zařazeny otázky zaměřené na interpretaci historických textů, obrázků a fotografií.

Eleně blahopřeji, přeji jí hodně sil do studia další odborné literatury a mnoho úspěchů v národním kole. Simoně děkuji za vzornou reprezentaci školy a za odvedenou práci při přípravě na krajské kolo dějepisné olympiády.

Mgr. Ivona Pavlíčková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)