Požehnané a štědré Fairtradové Vánoce

Stalo se již milou tradicí, že poslední den před vánočními prázdninami pořádají společně školní skupina AI a Ekoklub GCH Fairtradové Vánoce.
Požehnané a štědré Fairtradové Vánoce

Nebylo tomu jinak ani 22. prosince roku 2023. I když tentokrát (vzhledem k událostem na FF UK Praha) jsme se rozhodli, že zvolíme místo veselého a bezstarostného muzicírování spíše tišší a komornější hudební odpoledne.

Dominik Šimon si vzal pod svoji taktovku příležitostné společenství mladých zpěvaček a zpěváků a jejich interpretaci vánočních koled. Nejdříve jsme je mohli slyšet o velké přestávce, a potom ve 14:15 zahajovali odpolední program.

Představilo se i několik dalších zpěváků a hudebníků. Svým zpěvem nás potěšila Verča Křivská a hrou na klavír výše uvedený šéfdirigent Dominik, který bleskově „zaskočil“ za zraněnou Markétu Adamovou. Milým překvapením bylo vystoupení nově vznikající školní kapely ve složení Anička Melenová, Kačka  Adamová, Dominik Šimon a Martin Dostál. Zlatým hřebem bylo vystoupení rodiny Křivských, kteří obstarali i slavnostní fanfáru na závěr.  

Součástí akce bylo Amnesty Café s vánočním punčem, cukrovím a fairtradovou kávou a čajem. V našich férových obchůdcích jsme prodávali výrobky organizace Benediktus z.s., Škařoupky Mgr. Ivy Jaklové a produkty Fairtrade. Nechyběla ani „Mýdlová kuchyňka“ Kristýny Dymáčkové. Poprvé, a doufáme, že ne naposledy jsme u nás přivítali šikovné žákyně 8. A ze ZŠ Smetanova s milou paní učitelkou. Dále jsme mohli ochutnat nebo také zakoupit omáčky Chutě z Chotě, nebo přivonět ke „koření života“ firmy Tilo.
 
Kdo chtěl tvořit, zdobit, nebo být „ozdoben“, mohl navštívit dílnu Ekoklubu nebo Tvořílkov Ivy Jouklové. V učebně číslo 4 probíhal Maratón psaní dopisů pod patronátem AI. Těší nás, že řada našich hostů si našla čas a podpořila tuto akci. I díky nim jsme společně napsali 420 dopisů!!!
 
Poprvé jsme se do programu pokusili zařadit i charitativní část. Verča Křivská si vzala pod patronát Dolphin project, se kterým se v průběhu roku budeme ještě setkávat. Přivítali jsme mezi námi také naši absolventu Elišku s jejími psy Yaffou a Elvírou. Mnohokrát potěšili naše srdce svým vystoupením a perfektní výchovou. Tentokrát potřebuje naši pomoc Elvíra, a proto jsme se snažili. V kasičce se nashromáždilo 3 500 Kč, pro delfíny získala Verča 1 801Kč. Zároveň jsme se rozhodli, že všechny peníze, které jsme dostali jako dobrovolné příspěvky v kavárně (994 Kč), šatně (796 Kč), v dílně, Tvořílkově (600 Kč) a u vchodu (1 460 Kč) rozdělíme stejným dílem mezi obě skupiny zvířat. Znamená to tedy, že Elišce i Verče ještě přidáme 1 925 Kč. 
 
Děkujeme za Vaši účast, za Vaše hraní a zpívání, za Vaše tvoření. 
Děkujeme moc!!!
 
Za školní skupiny AI a Ekoklub GCH
Marcela Chalupová 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)