Přednáška ředitele SeneCury SeniorCentrum na Gymnáziu Chotěboř

V pátek 6. ledna 2023 nás navštívil ředitel tohoto zařízení Jan Špidlen. Pro studenty semináře Společenských věd 3.A a septimy si připravil prezentaci, která nás seznámila s chodem a základními principy tohoto zařízení.

Slovo SeneCura se skládá ze dvou latinských slov „senex“= starý člověk/senior a „curare“= starat se/pečovat. Ústředním posláním tohoto zařízení je umožnit straším lidem, kteří potřebují péči, důstojně stárnout. Hlavním mottem je „Život pokračuje s námi“.

Společnost SeneCura je s více než 7 500 lůžky a s 84 zařízeními předním soukromým poskytovatelem péče v Rakousku. V roce 2015  se stala součástí francouzské skupiny ORPEA  (založena ve Francii v roce 1989).

Tento nový a moderní domov byl v Chotěboři otevřen v roce 2021. K dispozici je péče 24 hodin 7 dní v týdnu pro službu Domov pro seniory s kapacitou celkem 60 lůžek, službu Domov se zvláštním režimem s kapacitou celkem 60 lůžek a také Odlehčovací služba s kapacitou 2 lůžka a Denní stacionář s kapacitou 7 míst.

Zařízení má podporu jednak města Chotěboř a také Kraje Vysočina.

V závěru přednášky pan ředitel zodpověděl naše dotazy týkající se hlavně péče o klienty a možnosti získat brigádu v tomto zařízení. Dozvěděli jsme se řadu zajímavých informací a rozšířili jsme si naše povědomí o možnostech péče o seniory.

Gábina Marková, septima

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)