Předvánoční návštěva nejhezčích vánočních trhů

Dne 21. 12. 2023 se dobrodruzi chotěbořského gymnázia vydali na jednodenní výlet do Norimberku (Nürnberg), německého města ve Francích. Naše skvadra čítala členy profesorského sboru a studenty vícero ročníků.
Předvánoční návštěva nejhezčích vánočních trhů

Čtvrteční putování započalo už během brzkých hodin ranních. Kolem čtyř jsme už všichni seděli v autobusech a razili si to směrem na západ. Cesta mohla trvat zhruba šest hodin, z čehož jsme většinu strávili snažením se trochu prospat. Herr Scholz nám vylíčil pár zajímavých faktů o městě a jeho historii, zatímco paní profesorka Dostálková se s námi podělila o informace týkající se básníka jménem Hans Sachs, který byl původně obuvník! Vskutku velice fascinující.

Po příjezdu do města jsme se vypravili na menší procházku. Navštívili jsme Kašnu manželství Hanse Sachse, představující šest fází tohoto svazku – „od optimismu milostného vzplanutí až po zničující smrt“ (jak poetické). Dále jsme se dostavili až na Císařský hrad, před kterým jsme si, nutno podotknout, chvilku postáli. Po prohlídce okouzlujících prostor jsme se ve skupinkách rozeběhli na všechny strany. Musím dodat, že norimberské vánoční trhy jsou velice povedenou záležitostí a rozhodně doporučuji jejich prozkoumání. Pořídíte zde jak jídlo, tak i všemožné serepetičky. Po pár hodinách jsme se setkali u Bílé věže a už nás čekala pouze zpáteční cesta domů.

Našemu výletu sice počasí příliš nepřálo, ale jinak jsme si ho náramně užili a jsme našim pedagogům moc vděčni za jeho uskutečnění. Pokud si někdy nebudete vědět rady kam vyrazit, domnívám se, že Norimberk není vůbec špatný tip na špacír!

Sofie Krátká, 2. A

Předvánoční Norimberk 2023

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)