Prevence poruch příjmu potravy trochu jinak

V pátek 30. září nás na Gymnáziu Chotěboř navštívila Lenka Procházková z Centra Anabell a připravila si pro druhé ročníky dvouhodinový program o poruchách příjmu potravy, což je v dnešní době velice důležité téma, protože, jak nám sama paní Procházková řekla, od roku 2019 se počet osob s těmito nemocemi zvýšil trojnásobně.

Nejdříve nás seznámila s centrem Anabell a dále s jednotlivými nemocemi, jako je například anorexie, bulimie, ortorexie nebo například drunkorexie. Dále si každý vybral obrázek, který nám nějakým způsobem připomíná poruchu příjmu potravy. Byly zde smutné, znepokojující obrázky, ale také zde byly obrázky, které ukazovaly léčbu, lásku a podporu. Kdo chtěl, mohl říci důvod, proč si obrázek vybral a co v něm vyvolává za pocity. Tím jsme začali debatu o výše zmíněném a mezitím jsme se dozvídali o různých situacích, kterými si prošli dívky a chlapci, kteří těmito nemocemi trpí.

Poté si pro nás paní Procházková připravila krátký kvíz, ve kterém jsme probírali různé stereotypy nebo věty, které si rodiče mohou myslet o svých dětech, které mají tyto nemoci. Sami jsme se k výrokům vyjadřovali. Kdo souhlasil, vstal, kdo ne, sedl si na bobek.

Po krátké pauze jsme probírali příčiny těchto nemocí, jak se proti nim lze bránit nebo co lze dělat, kdybychom se dostali do situace, kdy už s poruchou příjmu potravy budeme bojovat. Také jsme řešili, jak fungují sociální sítě a jak moc ovlivňují sebevědomí mladých lidí.

Celkově nás program bavil, byl zajímavě připravený a na to, jak vážné to téma je, nás všechny bavil a jsme rádi, že jsme měli příležitost účastnit se toho programu a něco nového se přiučit. Program byl připraven netradiční formou prostřednictvím zážitkové hry, měli jsme hodně prostoru na vyjádření svých myšlenek a názorů k tématu.

Za třídu 2. A Lucie Netolická

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)