Prima na Chaloupkách

Ve dnech 26. 4. až 28. 4. 2022 se naše třída Prima zúčastnila třídenního výukového pobytu ve středisku ekologické výchovy Chaloupky u Okříšek. Celé dny jsme byli všichni společně v přírodě a učili jsme se zacházet s mapou, buzolou, poznávali jsme rostliny, hmyz i ptáky. Naučili jsme se pracovat se smýkacími sítěmi a přitom objevili zajímavý hmyz. Ráno jsme krmili zvířata na farmě nebo pozorovali ptáky a některé z nich jsme se naučili poznávat i podle hlasu. Další program našeho pobytu bylo „bádání“. Naučili jsme se taktiky bádání a různé zajímavé věci ohledně tohoto výzkumu. Pozorovali jsme krajiny, povídali si o jejím vývoji a sledovali změny, které se v současné době odehrávají kolem nás.

Večer jsme vždy seděli u ohně, opékali buřty, zpívali a hráli na housle, kytaru, nebo ukulele. Dokonce jsme si měli připravit i nějakou scénku nebo hru. Večer jsme spali v útulných pokojích s velikými okny a výhledem do krajiny. Po celé dny jsme byli všichni moc šťastní, ale také unavení, protože tři dny v kuse být pořád venku, no není jen tak! Všichni jsme ale odjížděli spokojeni a plni dojmů domů. Výlet se nám moc líbil. Určitě se tam někdy podívejte!

Velmi děkujeme lektorům ze střediska Chaloupek a paní profesorce Klepetkové, že nám zaskočila za naši nemocnou paní profesorku třídní. Ze všeho nejvíc bychom chtěli ovšem poděkovat paní profesorce Jirsové, že nám tento nezapomenutelný zážitek zprostředkovala.

Děkujeme!

Za třídu prima Tereza Půlpánová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)