Prima sezóna se Zbabělci

Gymnazisté navštívili v rámci exkurze Hradec Králové. Program byl opravu nadupaný: prohlídka Malé vodní elektrárny Hučák, interaktivní expozice o vodárenství Vodovodov, brouzdání Hradcem při rozchodu, návštěva Bílé věže, laser game a inscenace Zbabělci!
Prima sezóna se Zbabělci

Ve čtvrtek 16. března se naše třída 1.A Gymnázia Chotěboř doplněna o studenty ostatních ročníků vypravila v ranních hodinách na exkurzi do Hradce Králové.

Po příjezdu jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna vyrazila do VAK - Vodovody a kanalizace Hradec Králové a.s., kde jsme měli možnost zahrát si vědomostní kvíz, dozvědět se o historii této společnosti, ale i mnoho dalších zajímavých informací, například jak úpravna vod funguje nebo kolik lidí zásobuje vodou. Následně se naše skupinky vyměnily a my jsme pro změnu vyrazili do vodní elektrárny Hučák. Zde jsme navštívili její muzeum, následně jsme měli možnost nahlédnout za plného provozu do strojovny elektrárny. Po ukončení prohlídek jsme měli volno. Mnozí ho využili k obědu, ale někteří nasadili speciální vesty a se zbraněmi vstoupili do zatemněné arény, kde si zahráli laser game a hezky se vyřádili. Ostatní mezitím po obědě vystoupili na Bílou věž, ze které se jim rozprostřel nádherný pohled na náměstí, ale i daleko do krajiny.

Po setmění jsme vyrazili do Klicperova divadla na inscenaci Zbabělci, v níž hlavní roli ztvárnil herec William Valerián. Představení je divadelní adaptací stejnojmenné knihy Zbabělci od Josefa Škvoreckého. Mně osobně se divadlo velmi líbilo a udělalo na mě velký dojem. Mnoho herců využívalo hudební nástroje a nechyběl ani všudypřítomný humor. Má spolužačka Markéta Fikarová též ocenila hubu a herecké nasazení: „Zbožňovala jsem tu hudbu a herci odvedli skvělé výkony!“ „Večerní divadlo bylo krásnou třešničkou na dortu,“ dodává její spolužačka Lucka Štěpánková.

Po hodinové cestě jsme dorazili vyčerpaní, ale plní dojmů zpět do Chotěboře. „Exkurze byla velmi vyváženě a působivě naplánována, a tak si každý našel to své. Atmosféra mezi námi byla příjemná,“ hodnotí celý den Lucka. „I když prohlídky byly občas lehce uspávající,“ glosuje Markéta.

Jakub Nesládek

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)