Probojovali jsme se do národního kola soutěže Lidice pro 21. století

Památník Lidice společně s Ústavem pro studium totalitních režimů Praha a Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy vyhlásil letos již 17. ročník vědomostní soutěže Lidice pro 21. století. Naše škola se přihlásila podruhé. Měli jsme zástupce v obou kategoriích, v kategorii do 15 let soutěžilo sedm žáků, v kategorii od 15 do 19 let jedenáct studentů, což je o něco méně než v loňském roce.

Všichni soutěžící museli v prvním kole vyplnit vědomostní test, týkající se druhé světové války, nacismu, holocaustu, odkazu Lidic, a napsat esej na zadané téma. Naši žáci si nejčastěji vybírali téma Každé místo má svou paměť nebo Svět se změnil – co my na to? Pouze dvacet jedna nejúspěšnějších soutěžících z každé kategorie postoupilo do finálového kola, kde je opět čeká vědomostní test.

V první kategorii z našich soutěžících postoupili do národního finále Alena Šafránková z kvarty a Marek Juliš ze sekundy.

Druhá kategorie pro nás dopadla také dobře. Do finálového kola soutěže se probojovaly dvě naše studentky: Tereza Nesládková z oktávy a Barbora Střípková ze septimy.

Všem studentům srdečně blahopřeji, děkuji jim za vzornou reprezentaci naší školy a v národním kole jim přeji hodně úspěchů. Děkuji všem, kteří se soutěže zúčastnili, protože i jejich práce byly velmi zajímavé a mnohdy originální. Je velmi důležité znát moderní dějiny, zvláště v dnešní složité době.

Mgr. Ivona Pavlíčková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)