Projekt Děčín – cesta za nevšedními zážitky

Znovu po dvou letech se na konci školního roku na naší škole uspořádaly projekty. Skupina 39 studentů se zúčastnila projektu do Děčína, severozápadně ležícího města na hranicích s Německem.
Projekt Děčín – cesta za nevšedními zážitky
Organizátory tohoto povedeného, čtyřdenního výletu byli Mgr. Tomáš Scholz a Mgr. Pavel Pokorný. Vybrali nám velmi zajímavé místo, s bohatým programem, dokonce i počasí nám přálo.
V sobotu 25. června jsme ráno vyrazili z chotěbořského nádraží vlakem přes Havlíčkův Brod a Prahu přímo do Děčína. Tam jsme dorazili okolo poledne a ubytovali jsme se v kempu. Spali jsme v útulně zařízených bungalovech, někteří z nás však dali přednost stanu. Hned po krátkém vybalení věcí jsme se vydali do děčínské zoo. Večer jsme dostali osobní volno, které každý využil po svém, jako například hraní míčových her, vaření instantních jídel apod. 
Druhý den po rozcvičce a skvělé snídani jsme si připravili batohy a zamířili jsme do tamějšího zámku, kde jsme měli hodinovou, zajímavou prohlídku. Po obědě nás čekalo příjemné osvěžení v děčínském aquaparku, které všem přišlo v horkém dni vhod. Večer jsme se rozdělili, někteří z nás šli po turistické trase na Pastýřskou stěnu, na jejímž vrcholu byl nádherný výhled. Ostatní si zvolili náročnější možnost výstupu, a to tzv. via ferratu, což znamenalo vylézt po skále za pomocí lezeckého vybavení. 
V pondělí jsme velmi brzy opustili kemp a odjeli autobusem do nedalekého Hřenska. Zde nás čekal výšlap k Pravčické bráně, jedna z hlavních památek Národního parku České Švýcarsko. Během cesty jsme potkávali mnoho pískovcových skal a na vrcholu se nám naskytl krásný rozhled na celou krajinu. Od Pravčické brány jsme se přesunuli na Mezní louku, kde jsme poobědvali. Následně jsme již zamířili zpět do Hřenska, a to na lodičkách, kde nám vtipný lodivod povyprávěl několik zajímavostí o řece Kamenici. Plavba byla velmi příjemná, protože jsme si po náročném výšlapu mohli odpočinout, a to i od velikého tepla.
V úterý 28. červen jsme si ráno zabalili věci a odešli z kempu na nádraží, odkud jsme vlakem zamířili zpět domů.
Na závěr bych rád za všechny studenty poděkoval našim profesorům, že nám zajistili tak skvělý projekt. Bylo to perfektní zakončení tohoto školního roku!
Za všechny spokojené studenty
Jiří Němec,  kvinta Gymnázia Chotěboř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)