Projekt Krušnohoří - Erzgebirge 2022

Po dvouleté pandemické odmlce, kdy jsme přišly o červnové projekty na gymnáziu, nám letos paní profesorky Eva Jirsová, Marie Jobová a Marcela Němcová nabídly zúčastnit se pětidenní výpravy do Krušných hor, Karlových Varů a okolí.

Účastníci jejich projektů rozhodně nejsou z cukru, výstup na skalnatý vrch Bořeň je toho jasným důkazem! I když se výška 539 metrů všem zdála lehce zdolatelná, bojovali jsme s mlhou, kluzkými kameny a zdravotními indispozicemi všeho druhu. Ani výlet do Karlových Varů se neobešel bez překvapení. Po krásném dni stráveném v pulzujícím srdci města, zaměstnaným přípravami na 56. ročník filmového festivalu, jsme vyšli na rozhlednu Diana, ze které jsme město viděli jako na dlani. Po dvacetiminutovém výstupu nás čekal dvouhodinový sestup…. Dvakrát jsme se podívali naopak i do hlubin země. Obzvlášť z dolu Johannes jsme si odnesly nevšední zážitek v podobě brodění se vysokou vodou, plazení se v proklatě nízkém prostoru či šplhání 40 metrů po žebřících až na denní světlo.

Jedny z nejlepších chvil jsme zažily v kempu, a to nejen díky přidělení té nejlepší chaty (za naše čtyřleté, úspěšně dokončené studium). Večer co večer se studenti i profesorky utkávali v karetních soubojích, a legenda praví, že paní profesorka Jobová umí zavřít v žolíkách z ruky, přičemž se své soupeře snaží zmást konverzací o rozličných tématech.

Nebývá zvykem, že na projekty jezdí maturanti, a tak jsme si pozvání velice vážily a tímto děkujeme všem profesorkám za nezapomenutelné zážitky z konce naší gymnaziální cesty.

Daniela Kutílková a Klára Jana Furchová, bývalá 4.A Gymnázia Chotěboř…

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)