První velký úspěch pro naši studentskou firmu! Jako tým Sketio jsme vyhráli soutěž o nejlepší logo Vysočiny a pojedeme do Štrasburku

Když nám v říjnu na hodině základů společenských věd paní profesorka Chalupová dala možnost se zúčastnit kroužku pod vedením Ing. Kateřiny Křivské a záštitou organizace JA Czech, ve kterém bychom si zkusili, jak funguje celkové vedení typické firmy po všech stránkách, neváhali jsme ani minutu. Navíc, jednu takovou jsme si také opravdu založili, a to nás ještě více namotivovalo.

Naše studentská firma s názvem Sketio spatřila světlo světa na konci listopadu podpisem Smlouvy o společnosti a zapsáním se do katalogu firem organizace JA Czech, která nám umožnila startup Sketio vytvořit, stejně jako ostatním stovkám společností po celé České republice.

A na co se zaměřujeme? Na rozdíl od většiny firem, které často cílí svými produkty na jim blízký okruh zákazníků, jsme se trochu odlišili. Naší náplní práce je kompletní vizualizace všemožných objektů, jako jsou např. bytové domy, školy, muzea apod. Probíhá to tak, že si nejdříve daný objekt precizně přemodelujeme do počítačového programu, následně ho vytiskneme do těch nejmenších možných detailů na našich 3D tiskárnách, přidáme okrasné prvky a předáme zákazníkovi.

To je ve zkratce všechno o naší práci, nad kterou se setkáváme každý čtvrtek v rámci kroužku Studentská firma. Teď se ale vraťme k zaštiťující organizaci JA Czech, která kromě jiného pro firmy pořádá různé workshopy či soutěže. A my jsme se právě jedné soutěže zúčastnili, konkrétně šlo o to vytvořit co nejpropracovanější firemní logo, následně jeho podobu odůvodnit a přidat krátké video propagující náš produkt. Šli jsme cestou minimalistického, ale zároveň lehce pochopitelného designu. Logo jsme vytvořili na základě linií a křivek, které využíváme pro modelování budov, přičemž ostré jsou proto, neboť mají symbolizovat naši zapálenost do práce u každého modelu. Zároveň jsme také odkryli naše oblíbené barvy, na kterých si zakládáme. Logo jsme s radostí poslali a netrpělivě čekali, jak obstojí.

Když jsme se 10. ledna dozvěděli výsledky, byli jsme mile překvapeni. Porotě se totiž naše logo z celkových jedenácti po celé Vysočině zalíbilo natolik, že skončilo na 1. místě a pocestuje bojovat až do kola národního! My samozřejmě s ním, a určitě ho s hrdostí vezmeme také do Evropského parlamentu ve francouzském Štrasburku, kam se budeme mít možnost jakožto vítězové krajského kola podívat.

Na závěr bychom chtěli poděkovat paní Ing. Kateřině Křivské, která nás pečlivě na čtvrtečních setkáních připravuje a zasvěcuje do života podnikání, a také panu Ing. Petru Slavíkovi z Wunderman Thompson Prague, který si na naše logo udělal čas a posvětil ho. Věříme, že tohle je jen začátek a další velké milníky teprve přijdou!

Lukáš Křivský, David Špitálník, David Štěpánek, Matyáš Vodička a Štěpán Zvolánek – sexta

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)