Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět

Naše škola se již mnoho let účastní projektu Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět. Školní Recyklační program vznikl v září roku 2008 se záměrem podpořit environmentální výchovu v mateřských, základních a středních školách v České republice.
Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět

Cílem projektu je prohloubit znalost žáků a studentů v oblasti předcházení vzniku, třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení. Od roku 2020 došlo k rozšíření témat o problematiku šetrné spotřeby vody a následně ještě o téma klimatická změna. Nad vznikem projektu má záštitu MŠMT České republiky a je spolufinancován společnostmi, které se v České republice specializují na zpětný odběr a recyklaci: ECOBAT s.r.o. – zpětný odběr baterií, ELEKTROWIN a.s. – zpětný odběr elektrozařízení.

Za loňský rok získala naše škola Osvědčení o přínosu pro životní prostředí za rok 2022. Je v něm uvedeno, jaké množství odpadních baterií jsme v minulém roce odevzdali a také přepočet na množství druhotných surovin získaných jejich recyklací. 

Marie Jobová

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)