S Vysočinou do Asie

I letos pořádal Kraj Vysočina znalostně-technologickou cestu na Taiwan. Přísným výběrovým řízením se do delegace čítající celkem osm studentů a dva učitele dostal i student našeho gymnázia – Pavel Krbálek z oktávy.
S Vysočinou do Asie

Během cesty poznávali nejen moderní technologie, jako jsou umělá inteligence, internet věcí, výroba polovodičů, automatizace, ale také bohatství kultury a krásy samotného Taiwanu, s důrazem na jeho hlavní město Taipei.

Taiwan 2024

„Při našem pobytu jsme se setkali s místními studenty z tamějších středních a vysokých škol, což nám umožnilo proniknout do podstaty jejich vzdělávacího systému a pochopit, jakým způsobem žijí a studují. Nejenom že jsme se dozvěděli o akademických výzvách, ale také jsme měli příležitost prozkoumat jejich zájmy a životní styl.

Taiwan 2024

Svůj volný čas jsme trávili poznáváním místní kuchyně a kultury. Prošli jsme se kolem nejznámějších památek, které Taiwan nabízí, užili si osvěžující koupání v Pacifiku a měli možnost nahlédnout do průmyslu největšího výrobce čipů na světě. Každý zážitek byl jedinečný a přispěl k našemu celkovému poznání této úžasné destinace.

Taiwan 2024

Ať už jsme se rychle pohybovali rychlovlakem nebo stoupli do jednoho z nejrychlejších výtahů na světě směřujícího do nejvyšší budovy na Taiwanu - Taipei 101, každý moment byl plný dobrodružství a nových zážitků. Pro nás nejvíce exotické dobrodružství jsme zažili při zemětřesení, které jsme naštěstí ve zdraví ustáli. Cesta nám otevřela nové obzory a přinesla nám hlubší porozumění místnímu způsobu života, od kterého bychom se mnohokrát měli přiučit.“

Taiwan 2024

Pavel Krbálek

Další zážitky z této cesty najdete na Instagramu @vysocina_na_taiwanu (https://www.instagram.com/vysocina_na_taiwanu/)

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)