Sběr HLINÍKU na Gymnáziu Chotěboř

Na naší škole dlouhodobě sbíráme hliník a do této činnosti nejsou zapojeni pouze studenti našeho gymnázia, ale snažíme se oslovit širokou veřejnost.

Bonusem pro naše studenty je soutěž o to, které třídě se podaří za období mezi zářím a dubnem vybrat tohoto vzácného odpadu nejvíce. Vítězná třída si potom může vybrat libovolnou exkurzi, částečně hrazenou z výtěžku ze sběru. Letos zvítězila třída oktáva, které se podařilo nasbírat neskutečných 673,3 kg. Tu tedy ještě během letních měsíců čeká zasloužený výlet.

Celkově se vybralo 1596, 7 kg hliníku, což je skvělé a jsme za to moc rádi. Velké díky patří také veřejnosti, která se do sběru hliníku už tradičně zapojuje a doufáme, že v tom bude pokračovat i nadále. Sběrný box, kam lze hliník, ale i staré mobily, baterie, nebo drobný elektroodpad odložit, se nachází u zadního vchodu do naší školy, vedle kina.

Další obrovské poděkování patří paním uklízečkám na našem gymnáziu, protože nám hodně usnadňují práci. Koše na hliník jsme museli kvůli přeplněnosti doplnit do všech tříd a paní uklízečky nám koše pravidelně vysypávají, za což jsme jim moc vděční.

A jelikož opakování je matka moudrosti, rádi bychom vám připomněli, co do nádob na sběr hliníku patří a co ne:

Patří: Nápojové plechovky, některá víčka od jogurtů, alobal, plata od léků (pouze celohliníková), hliníkové příbory a nádobí, žaluzie,…vše, co je z hliníku, se po zmačkání nevrací zpět (jako plast), ale zůstává zmačkané!

Nepatří: Obaly od žvýkaček, plata od léků (ta která obsahují i plast), sáčky od kávy – ne vše, co se leskne, je hliník!

Správné třídění je důležité a nám to velmi usnadňuje práci při jeho přebírání. Ještě jednou všem velké díky a těšíme se na další spolupráci, nejen při sběru hliníku. Děkujeme, že pomáháte!

Za třídu sexta Ema Kovačková, Ekoklub Gymnázia Chotěboř

Moje obrovské poděkování patří členům Ekoklubu Gymnázia Chotěboř ze sexty. Přebírat špatně vytříděný hliník, to byste nechtěli dělat nikdo. Pomozte a třiďte správně! Má to cenu!             

Mgr. Eva Jirsová, vedoucí Ekoklubu Gymnázia Chotěboř

Mikulášský sběr kliníku

Třídíme hliník

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)