Sekunda putovala po Železných horách

Naše třída sekunda s paní profesorkou Jirsovou a paní profesorkou Blažkovou v pátek 30. září v rámci akce Týden Kraje Vysočiny procestovala zajímavosti Železných hor, které se nachází v těsné blízkosti Chotěboře.
Sekunda putovala po Železných horách

První zastávka byla u památné lípy v Lánech a druhá hned u klokočovské lípy, kde jsme měli možnost obdivovat tisíciletý strom. Poté jsme navštívili velmi zajímavou výstavu hub ve Slatiňanech, kde jsme viděli více než 200 hub z různých částí Železných hor. Poté jsme se přemístili do slatiňanského hřebčína, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o starokladrubských koních. Po návštěvě hřebčína jsme se stavili ve slatiňanské cukrárně na něco dobrého na zub.

Další cestování nás zavedlo do Nasavrk a zde jsme zavítali do PP Kaštanka, kde jsme se setkali s ředitelem Správy CHKO Železné hory, panem Mgr. Peřinou, který nám vyprávěl o historii pěstování těchto stromů.

Následovala PR Polom, kde jsme se náhle ocitli v jedlo-bukovém pralese. Zde nám pan Mgr. Peřina povyprávěl o pralese, o správném pěstování a péči o naše lesy, jak je možné lesům dnes pomoci. Celou exkurzi jsme zakončili zastavením u památné lípy ve Štikově a nakoukli z vyhlídky lomu do krajiny.

Z exkurze jsme si odnesli mnoho nového - jak se správně chovat a starat o les, že kaštanovník je původním stromem v teplých oblastech, viděli jsem vzácnou houbu korálovce bukového, nebo čolka horského. Celý den jsme si moc užili a už se těšíme na další.  

Eliška Petrusová a Nikola Polívková, sekunda Gymnázia Chotěboř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)