Školení mladých řidičů Nehodou to začíná

Nehodou to začíná je interaktivní preventivně edukační pořad pro studenty ve věku 15–20 let. Je určen všem začínajícím i budoucím řidičům motorových vozidel. Této přednášky se 9. února 2021 v 9 hodin zúčastnili žáci z pěti škol, včetně tříd 3. A a septima našeho gymnázia. Měli jsme možnost sledovat zajímavý až zábavný pořad, využívající interaktivní prvky, které nás vtáhly do dění. Představení trvalo cca 80 minut.

Vzhledem k epidemiologické situaci se tento pořad konal online formou. Byl nám předem zaslán odkaz k vysílání a odkaz k interakci. Prostřednictvím mobilního telefonu jsme se připojili k interaktivní aplikaci Mentimeter, která nám umožnila průběžně reagovat na otázky, které kladli přednášející. Moderátorem a průvodcem pořadu byl Jiří Doležal, který si pozval hosty Martina Bednáře, DiS. (manažer projektu a dopravní expert), PhDr. Ivana Doudu (psycholog a drogový expert), Bc. Alana Mejstříka, DiS. (záchranář a expert na poskytování přednostní péče) a Ing. Ondřeje Rechnera (dopravní expert). Následně přednášející vybrali a zodpověděli naše dotazy, které byly odeslané prostřednictvím Q&A (otázky a odpovědi).

V pořadu jsme se seznámili s častými příčinami dopravních nehod a jejich následky, viděli jsme simulace dopravních nehod a crashtesty.  Nejdříve jsme např. odpovídali na dotazy, kdo se vzadu v autě nepoutá, kdo se poutá občas, kdo vždy apod. a na obrazovce jsme svoje odpovědi viděli v podobě grafu. Pak jsme sledovali crashtest, co se stane při čelním nárazu, pokud cestující není vzadu ve vozidle připoután. Vyletěl dopředu, uhodil se do hlavy a počítač vyhodnotil jeho zranění jako smrtelné. Odborníci nám objasňovali také finanční náklady, které při nehodě vzniknou a kdo je zaplatí.

Já i mnoho mých spolužáků jsme toho názoru, že pořad „Nehodou to začíná“ byla skvělá volba a že opravdu začínající i budoucí řidič motorových vozidel by měl znát fakta, která byla řečena ve zmiňovaném pořadu. Tuto nabídku jsme velice ocenili, jelikož jsme ve věku, kdy si většina z nás řidičský průkaz dělá nebo v nejbližší době dělat bude. Naše hodnocení je pozitivní a rozhodně tento pořad doporučujeme.

Za třídu 3. A Vanda Ronovská

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)