Školní kolo dějepisné olympiády

Dne 14. ledna 2022 v odpoledních hodinách se uskutečnilo školní kolo 51. ročníku dějepisné olympiády, tentokrát ve škole prezenčně, ne jako loni online. Zájem studentů byl poměrně velký, zúčastnilo se 26 řešitelů, 13 z nižšího gymnázia v první kategorii a 13 z vyššího gymnázia ve druhé kategorii. Těší mě zájem našich žáků o dějepis i v této složité době plné karantén a izolací.

Název letošního ročníku zní Šlechta v proměnách času. Tématem první kategorie je Šlechta od konce raného středověku do roku 1648, tématem druhé kategorie Středoevropská šlechta na pozadí dějinných událostí v letech 1648–1948. Do soutěže jsou zařazeny otázky na interpretaci historických textů, obrázků a fotografií.

V I. kategorii zvítězil Tobiáš Karel Cipryán z tercie se 49 body, druhá se umístila Indira Němcová z kvarty se 47 body a třetí skončili Ema Kovačková z kvarty a Ondřej Doležán z tercie, oba se 46 body. Celkově bylo možné dosáhnout 60 bodů.

V II. kategorii vybojovala první místo Simona Málková ze 2. A se 40,5 bodu, druhá skončila těsně Elena Petříčková také z 2. A s 38,5 bodu a třetí Nicole Sturgis ze septimy s 37,5 bodu. I zde bylo možné dosáhnout maximálně 60 bodů.

Ti, kteří se umístili na prvním a druhém místě, postupují do okresního kola, uskuteční se v dubnu. Postupující čeká tvrdá práce, protože je třeba nastudovat nové materiály.

Všem žákům, kteří se do soutěže zapojili, děkuji za účast, vítězům blahopřeji k dosaženým výsledkům a přeji jim hodně sil při studiu doporučené literatury a mnoho úspěchů v okresním kole.

Mgr. Ivona Pavlíčková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)