Skvělé výsledky v matematických soutěžích, jaro 2023

Matematický klokan

Soutěžili jsme ve třech kategoriích. V kategorii Benjamín, (prima, sekunda), dosáhla výborného výsledku děvčata ze sekundy Kateřina Lukešová a Nela Slámová. Dívky shodně obsadily 2. místo v rámci okresu.  

V kategorii Kadet, (tercie, kvarta), vybojoval v okresním měřítku 2. místo Martin Dostál ze sekundy a 3. místo Štěpán Švec z tercie. Nutno podotknout, že Martin soutěžil ve vyšší kategorii s až o dva roky staršími spolužáky.

V kategorii nejstarších studentů, tj. v kategorii Student, (septima, 3.A, oktáva, 4.A), jsme získali také dvě přední umístění. Postaraly se o ně studentky Karolína Kopecká z oktávy a Tereza Hochmanová ze 4.A. Kája v okresním vyhodnocení soutěže obsadila 2. místo a Terka 3. místo a obě svým výborným umístěním završily účast v matematických soutěžích v průběhu celého studia. Kájo a Terko, děkujeme a přejeme hodně štěstí ve finále studia!

Matematická olympiáda

Kategorie C, vyšší gymnázium

Velkou radost nám udělal Filip Krupička z kvinty, který v krajském kole Matematické olympiády obsadil 1. místo. Filip úspěšně reprezentoval školu v matematických soutěžích i v minulých letech a těší nás, že ve svém úspěšném tažení pokračuje i na vyšším gymnáziu.

Kategorie Z6, Z7, Z8, nižší gymnázium   

V dubnu proběhlo v Havlíčkově Brodě okresní kolo Matematické olympiády, kterého se zúčastnili studenti nižšího gymnázia, a byli velice úspěšní. Největší pochvalu zaslouží Martin Dostál ze sekundy, který ve velké konkurenci kategorii Z8 vyhrál a navíc získal maximální počet bodů. Je třeba zdůraznit, že Martin opět soutěžil ve vyšší kategorii. Ve stejné kategorii se na pěkném 4. místě umístil Max Doležálek z tercie. I v kategorii Z7 naše škola získala 1. místo. Postarala se o něj Kristýna Krupičková ze sekundy. Její spolužačka Sofie Šrámková obsadila 6. místo a Kateřina Lukešová rovněž ze sekundy skončila na 9. místě.  V kategorii Z6 soutěžili naši nejmladší. Antonín Šťastný z primy obsadil krásné 3. místo a David Jan Krupička ze stejné třídy skončil na cenném 4. místě.

K Matematické olympiádě se hodí zmínit, že letos byl již povinný nový přihlašovací systém do soutěže, OSMO, a to jak pro vyšší, tak i pro nižší gymnázium. Skrze tuto webovou aplikaci se musí všichni soutěžící do Matematické olympiády přihlásit, do aplikace se též nahrávají veškerá řešení účastníků. Jsem ráda, že přechod z papírové podoby soutěže do on-line formy proběhl bez problému a že se změna nikterak nepodepsala na našich výsledcích. Všichni zúčastnění studenti zaslouží pochvalu za vstřícný a otevřený přístup k nové aplikaci.

Pangea

Poslední soutěží, ve které jsme dosáhli výrazného úspěchu, je Pangea. Tato poměrně nová soutěž má dvě kola, školní kolo, které se vyhodnocuje v rámci celé republiky, a finále soutěže. Školní kolo u nás probíhalo on-line formou a nejlépe si v něm vedl, již zmiňovaný, Martin Dostál ze sekundy. Ve své kategorii skončil na 2. místě a postoupil do národního finále, které se v červnu uskuteční v Praze. Martinovi budeme držet pěsti a jsme samozřejmě zvědaví, jak finále dopadne.

Všem jmenovaným studentům gratulujeme k jejich pěkným výsledkům, děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme stálou radost s matematikou!

Mgr. Lada Klepetková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)