Slavnostní vyhlášení národního kola soutěže Lidice pro 21. století

Dne 25. května vyrazili tři žáci sekundy, Martin Dostál, Tereza Křivská a Kateřina Lukešová, a jeden žák tercie, Marek Juliš, za doprovodu paní profesorky RNDr. Marie Jobové na slavnostní vyhlášení výsledků národního kola soutěže Lidice pro 21. století. Konalo se v pražském Centru současného umění DOX.

Tito žáci se probojovali mezi padesát finalistů z celkového počtu dva tisíce tři sta přihlášených dětí z Čech, Slovenska a Polska. V soutěži se hodnotily eseje na zadaná témata a vědomostní kvíz ve dvou kolech.

Na vyhlášení se přišli podívat mimo jiné také poslední žijící lidické dítě, jehož jméno bohužel neznám, a paní Sylvia Klánová, dcera autorky sousoší lidických dětí Marie Uchytilové. Oceněné literární práce četli Berenika Kohoutová, Marie Málková a Vilém Udatný. Z předávání pořizovala reportáž Česká televize. Po vyhlášení bylo možné se zúčastnit několika přednášek na různá témata, my všichni jsme si vybrali algoritmickou budoucnost, která řešila možnosti rozvoje umělé inteligence. Užili jsme si také skvělý raut, který pro nás byl připraven.

Celou akci jsme zakončili návštěvou Palladia, drobnými nákupy a občerstvením.

Soutěž Lidice pro 21. století má velký význam nejen pro účastníky, ale hlavně nám připomíná minulost, na kterou bychom neměli nikdy zapomenout.

Kateřina Lukešová, sekunda

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)