Soutěž Lidice pro 21. století – postupujeme do národního kola

Památník Lidice vyhlásil letos již 16. ročník vědomostní soutěže Lidice pro 21. století. Naše škola se přihlásila poprvé. Měli jsme zástupce v obou kategoriích, v kategorii do 15 let soutěžilo 12 žáků, v kategorii od 15 do 19 let 16 studentů. Velmi mě potěšilo, jak velký zájem je mezi našimi žáky o moderní dějiny.

Všichni soutěžící museli v prvním kole vyplnit vědomostní test, týkající se druhé světové války, nacismu, holocaustu, odkazu Lidic, a napsat esej na zadané téma. Pouze dvacet jedna nejúspěšnějších soutěžících z každé kategorie postoupilo do finálového kola, kde je opět čeká vědomostní test a písemná práce.

V první kategorii se bohužel nikdo z našich soutěžících neprobojoval do národního finále, i když eseje našich žáků byly velmi zajímavé a některé z nich i poměrně originální.

Druhá kategorie pro nás dopadla podstatně lépe. Do finálového kola soutěže se probojovaly čtyři naše studentky: Adriana Dvořáková (ze sexty), Klára Jana Furchová, Anna Rutschová (obě ze 3. A) a Dominika Trtíková ze septimy.

Všem studentkám srdečně blahopřeji, děkuji jim za vzornou reprezentaci naší školy a v národním kole jim přeji hodně úspěchů.

Mgr. Ivona Pavlíčková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)