Soutěž Poznej Vysočinu

V pátek 15. března se konalo krajské finále soutěže Poznej Vysočinu. Tuto soutěž vyhlašuje Krajský úřad v Jihlavě a je určena pro žáky osmých a devátých tříd základní školy a odpovídajícím ročníkům víceletého gymnázia.
Soutěž Poznej Vysočinu

Naši školu reprezentoval student kvarty Marek Juliš. Ve vědomostním testu řešil otázky týkající se znalostí o našem kraji. Kromě základních údajů o Kraji Vysočina se v testu nacházely i složitější otázky, například: v které obci na Vysočině se nachází kostnice; jméno pralesního území ve Žďárských vrších; koho se týkal „číhošťský zázrak“; který prezident se narodil v našem kraji; kde se vyrábí nanuk Míša; která z památek UNESCO byla zapsána v roce 1992….A samozřejmostí byly také otázky týkající se samotného krajského úřadu.

Marek celý test skvěle zvládl a mezi 152 soutěžícími skončil na třetím místě. Získal mnoho cen, z nichž hlavní je mobilní telefon a jednodenní zájezd do Prahy. 

Poznej Vysočinu 2024

Za všechny Markovi srdečně blahopřeji k dosaženým výsledkům a přeji mnoho úspěchů v dalších možných soutěžích se zeměpisnou tematikou. 

Marie Jobová

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)