Studenti Ekoklubu Gymnázia Chotěboř aktivně zakončili školní rok!

Blíží se prázdniny a je čas se ohlédnout zpět …i co se týká aktivit našeho Ekoklubu Gymnázia Chotěboř.

Posledním letošním soutěžním úspěchem bylo druhé místo v národním kole soutěže YPEF (Mladí lidé v evropských lesích), které proběhlo 5.-6.června v krásném prostředí zámku a arboreta v Kostelci nad Černými Lesy. Náš tým v mladší kategorii, ve složení Johanka Kramářová, Tonda Prokš a Petr Semrád, bojoval ve všech disciplínách na čele startovního pole a skvělé umístění si opravdu zaslouží.

Jaro je také obdobím, kdy nás potřebuje příroda a probíhá mnoho tradičních i jednorázových akcí. V sobotu 3.června jsme ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Chotěboř a pod vedením pana starosty Ing. Ondřeje Kozuba a pana Miloše Fikara zhotovili několik nových lávek v lokalitě Tůně u Chotěboře. Kluci pomáhali nosit dřevo, stloukat lávky, dívky mezitím sesbíraly několik pytlů odpadků, které tady „někdo zapomněl“.

Dopoledne 8.června Ekotým našeho gymnázia pomohl v ZOO Jihlava uspořádat program pro mateřské školy a první stupně základních škol na závěr jejich projektu na téma LES. Studenti zajistili stezky s úkoly ve dvou úrovních obtížnosti. Úkoly spočívaly například v určování našich nejběžnějších stromů, stop zvířat, poznávání rohů, parohů a kožešin lesních savců, poskládání lesního kvarteta nebo v proběhnutí slalomu a házení šišek na cíl. Studenti GCH s nadšením pomáhali malým soutěžícím při plnění úkolů a odpovídali na všemožné dotazy. Po ukončení programu si mohli sami prohlédnou expozice v zoologické zahradě.

Hned v sobotu 10.června proběhla v přírodní zahradě chotěbořského gymnázia celorepubliková akce Víkend otevřených zahrad, kterou i přes vrtkavé počasí, navštívila řada zájemců z řad veřejnosti, stejně jako o týden později v rámci 110 let Gymnázia Chotěboř.

Úplnou tečkou za aktivitami letošního školního roku bude sečení PR Zlatá louka u Podmoklan ve spolupráci s ČSOP Chotěboř, které proběhne v sobotu 24.června. To už je opravdová výzva, se kterou nám již tradičně pomáhají i naši bývalí členové Ekoklubu, absolventi našeho gymnázia studující v současné době na vysokých školách.

Za všechny akce, které v letošním školním roce proběhly, patří studentům obrovské díky a to zejména pro jejich práci ve volném čase, často odpoledne nebo o víkendech. Velké gratulace také všem, kteří sklízeli nemalé úspěchy v soutěžích.

Všem krásné prázdniny, hodně odpočinku, načerpání nových sil, ale také spoustu krásných zážitků a příjemně strávených chvil v přírodě s rodinou i přáteli. Prožijte krásné dva měsíce!

Mgr. Eva Jirsová, vedoucí Ekoklubu Gymnázia Chotěboř

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)