Studenti zářili v matematických soutěžích

Na přelomu února a března se studenti primy, sekundy a kvarty poprvé zapojili do mezinárodní matematické soutěže Pangea. Soutěž je určena pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. V kategorii šestých tříd vynikající výkon předvedly Kristýna Krupičková a Kateřina Lukešová (obě prima), které ve velké konkurenci obsadily po řadě 2. a 3. místo v kraji a zaslouženě postoupily do národního finále! Mezi staršími byli nejlepší Indira Němcová a Filip Krupička (oba kvarta).

V druhé polovině března jsme se již tradičně zúčastnili Matematického klokana. Nejvíce se dařilo nejmladším studentům. V kategorii Benjamín obsadili všech prvních pět míst: 1. – 2. Martin Dostál (prima) a Ondřej Benák (sekunda),   3. Jaroslav Zmek (sekunda), 4. Max Doležálek (sekunda), 5. Josefína Kadlečková (prima). I v kategorii Kadet naši studenti zaujali přední místa: 1. Filip Krupička, 4. Jiří Joukl, 7. Eliška Křivská (všichni kvarta). Z nejstarších studentů byly nejúspěšnější Tereza Hochmanová (3.A) a Karolína Kopecká (septima).

Koncem března se v Jihlavě konalo krajské kolo Matematické olympiády Z9, kam z prvního místa v okresním kole postoupil Jiří Joukl (kvarta). Jirka se neztratil ani v kole krajském, stal se úspěšným řešitelem a obsadil celkové 12. místo.

Okresní kolo Matematické olympiády kategorií Z6 a Z7 se uskutečnilo 12. 4. a měli jsme v něm čtyřnásobné zastoupení. V kategorii Z6 vybojovala 3. místo Sofie Šrámková (prima) a Kryštof Molák (prima) skončil na 7. místě. V kategorii Z7 byl nejúspěšnější Martin Dostál (prima!), který bral 1. místo a na 5. místě skončil Max Doležálek (sekunda).

Nejčerstvější soutěží, kde jsme zaznamenali výrazný úspěch, je národní kolo Logické olympiády, které proběhlo v pondělí 25. 4. v Praze a kam nás odjel reprezentovat Filip Krupička (kvarta). Filip zabojoval a v konkurenci 64 soutěžících z celé republiky obsadil skvělé 7. místo!

Vážení studenti, k Vašim výsledkům Vám velmi gratuluji a v budoucnu přeji hodně podobných úspěchů! Ať je pro Vás matematika trvalým zdrojem radosti a bohatou inspirací zároveň!

Mgr. Lada Klepetková - vedoucí učitelka předmětu matematika

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)