Studentské volby 2021 - výsledky

Studentských voleb se studenti Gymnázia Chotěboř zúčastnili již po několikáté. Letošní rok se konaly volby do Poslanecké sněmovny.
Studentské volby 2021 - výsledky

Volit mohou všichni studenti starší patnácti let. I přesto, že volební účast na našem gymnáziu nebyla vysoká - 37, 14 %, volby dopadly podobně jako na jiných školách v České republice. Celkově nejvyšší počet hlasů u nás získala koalice Piráti a Starostové, čímž se odlišujeme od ostatních gymnázií, kde nejvyšší počet hlasů získala koalice  SPOLU - ODS, KDU – ČSL a TOP 09, která u nás obsadila místo druhé. Pomyslnou třetí příčku získalo hnutí ANO 2011. Volby jsou v podstatě simulací skutečných voleb, studenti vybírali jednu volební stranu nebo hnutí a svůj hlas vhodili do připravené urny. Ve škole byla ustanovena volební komise, jejímž cílem bylo dohlížet nad průběhem voleb a poté hlasy sečíst a odeslat organizátorům. Letošní volby si vzali na starosti členové školní skupiny AI, konkrétně studentky třídy oktáva.

Celorepublikové výsledky naleznete těchto na webových stránkách: https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb  

Mgr. Michaela Frűhbauerová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)