PRIMA NA EXKURZI V ÚDOLÍ DOUBRAVY

Dne 23. září jsme podnikli v rámci TÝDNE KRAJE VYSOČINA výpravu do Údolí Doubravy. Výlet nás moc bavil, naučili jsme se spoustu nových věcí. Byl to prostě PRIMA DEN.
PRIMA NA EXKURZI V ÚDOLÍ DOUBRAVY

Dne 23. září jsme podnikli v rámci TÝDNE KRAJE VYSOČINA výpravu do Údolí Doubravy. Ráno jsem se s celou naší třídou sešli na vlakovém nádraží v Chotěboři, odkud jsme odjeli vlakem do Bílku. Zde nám paní profesorky řekly, že se budeme zastavovat u každé informační tabule, abychom se toho co nejvíce dozvěděli.                                                                                  

Na jedné z těchto informačních tabulí jsme se dozvěděli o zajímavém živočichu chrostíkovi velkém (phryganea grandis). Chrostík má moc zajímavou larvu, která si vytváří domeček ze všeho, co má zrovna kolem sebe, např. z kamínků, větviček, hlíny nebo písku.

Také jsme viděli spoustu dalších živočichů (raka říčního, rosničku zelenou), hub (hřiba smrkového, muchomůrku zelenou a červenou) a lišejníků (terčovku bublinatou nebo biaforu lucidu). Před výstupem na Sokolohrady jsme zahlédli vydru říční.

Na Sokolohradech, Čertově stolku a jiných zajímavých místech jsme si ve skupinkách vyprávěli různé pověsti. Naše cesta vedla dále k Hornímu mlýnu. Cestou jsme míjeli památník padlých skautů. Dále jsme šli ke kapli sv. Anny. To už se blížil konec naší cesty. Všichni vyčerpaní a hladoví jsme šli do jídelny a dali si dobrý oběd.

Výlet nás moc bavil, naučili jsme se spoustu nových věcí. Byl to prostě PRIMA DEN.

Prima

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)