Tradiční akce – „Zasaď si svůj strom“

Tradiční akce – „Zasaď si svůj strom“

 

V úterý 6. října jsme se s naší třídou prima zúčastnili programu „Zasaď si svůj strom“. Akce se konala v Sobíňově, kam jsme dojeli vlakem. Dále jsme pokračovali pěšky do nedalekého lesa. Tam nás přivítali pracovníci společnosti Lesy ČR. V úvodu nás seznámili s aktuální problematikou českých lesů a jejich obnovou. 

Poté jsme se rozdělili do 3 pracovních skupin po deseti. Skupiny pracovaly na svých stanovištích pod vedením zkušených lesníků. Ti nám nejprve ukázali, jak máme stromy vysadit. Poté jsme se mohli do sázení pustit i my sami. Jedna skupina sázela smrky a olše, další skupina buky a poslední skupina jedle. K tomu jsme si rozdělali oheň, který jsme museli celou dobu udržovat, což se nám velmi líbilo. O přestávce jsme si nad ním opekli ke svačině špekáčky a s velkou chutí je snědli. Po příjemně stráveném odpočinku a chutné svačině jsme se s kuráží pustili do další práce, abychom dokončili náš úkol. V některých chvílích jsme měli těžké podmínky pro sázení (půdu s kořeny nebo kamením), ale zvládli jsme to! Za dobře vykonanou práci jsme dostali ptačí krmítko do naší školní přírodní zahrady (starší studenti si odnesli ještě ptačí budku). Unaveni, ale spokojeni s naší prací jsme se vrátili odpoledním vlakem zpátky do Chotěboře.

Zasaď strom 2020 - prima

Většina z nás sázela stromky poprvé.  Výlet se nám moc líbil i proto, že jsme ho strávili jinak než ve školních lavicích.

Prima

V odpoledních hodinách se do sázení se stejným nasazením pustili starší studenti kvinty z Ekoklubu Gymnázia Chotěboř, aby i oni, dobrovolně a ve svém volném čase, přispěli k obnově našich, tolik zkoušených lesů. Všem studentům bychom chtěly moc poděkovat, jak za skvěle odvedenou práci, tak za výbornou reprezentaci naší ekoškoly!       

Jak je vidět, i v době, kdy není nic jako dřív, jsme dokázali pokračovat v tradici sázení Lesa Gymnázia Chotěboř, kterou založily ve školním roce 2019/2020 tehdejší třídy 1. A a prima se svými třídními učiteli Mgr. Miloslavem Pátkem a Mgr. Pavlem Pokorným. Jsme rádi, že v letošním školním roce se přidala „nová“ prima s Mgr. Veronikou Kudrnkovou. Moc doufáme a přejeme si, abychom mohli pokračovat i v následujícím školním roce.

Zasaď strom 2020 - kvinta

Děkujeme pracovníkům Lesní správy Ledeč nad Sázavou, Ing. Josefu Pilařovi, Ing. Gabriele Vichrové, Ing. Nikol Zmekové, Danielovi Filipovi, Bc. Radce Slezákové a dále panu Otovi Křivohlavému a Jiřímu Popelovi z Lesní společnosti Ledeč nad Sázavou, a.s. Bez jejich pomoci a odvahy v těchto „těžkých časech“ by akce vůbec nebyla.

Mgr. Eva Jirsová a PaedDr. Marcela Chalupová

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)