Tříčlenný tým studentů z kvinty Gymnázia Chotěboř obsadil 4. místo v národním kole lesnické soutěže YPEF

Po absolvování okresního a krajského kola jsme se my, Jiří Němec, Matěj Kocourek a Marek Pavlíček (náhradník za Patra Prokše), probojovali až do národního kola soutěže YPEF, která se letos konala ve dnech 15. a 16. září v zámku Kostelec nad Černými lesy a jeho okolí. Areál patří Lesnické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Soutěžili jsme zde celkem dva dny.

Ve středu jsme přednášeli obsáhlou prezentaci v angličtině na téma cizokrajných druhů dřevin při obnově našich lesů a také vyplňovali složitý soutěžní test v angličtině, který prověřil naše znalosti o evropských lesích.

Čtvrtek byl pak ve znamení poznávačky, kterou jsme absolvovali ve zdejším arboretu nedaleko od krásného zámku, na kterém jsme také bydleli.

Odpoledne, po projevech několika významných osobností z lesnického oboru, nám bylo oznámeno, že jsme se umístili na krásném čtvrtém bramborovém místě v mladší kategorii.

Soutěž se nám líbila a tyto dva dny jsme si společně s paní profesorkou Mgr. Evou Jirsovou užili naplno a budeme se snažit, abychom se příště umístili ještě výše.

Jiří Němec, Matěj Kocourek a Marek Pavlíček

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)