Třídenní pobyt na Chaloupkách

V pondělí 15. 4. 2024 naše třída prima vyrazila na třídenní pobyt do Ekologického centra Chaloupky – Kněžice. Sraz byl v 7:10 na vlakovém nádraží v Chotěboři, ze kterého jsme následně s několika přestupy úspěšně dorazili do Okříšek. Z Okříšek jsme potom šli pěšky asi 7 kilometrů až na samotné Chaloupky. I přestože se počasí měnilo rychleji než naše nálada a několikrát jsme zmokli, všichni jsme úspěšně dorazili do cíle. Cestou jsme sbírali rostliny na obávanou „poznávačku“, kterou jsme ale nakonec všichni zvládli.

Po příchodu na místo jsme měli první oběd, ze kterého jsme měli radost, protože se ukázalo, že zde vaří opravdu dobře. Hned při ubytování na společných ložnicích jsme se nasmáli víc než za poslední dva týdny a došlo nám, že si to společně vážně užijeme a taky se tak stalo.

Náš program se nazýval Příroda všemi smysly a opravdu jsme během třídenního pobytu všechny smysly zapojili.  Nejprve jsme poznávali bylinky podle čichu a dokonce jsme si z nich následně namíchali i svůj vlastní čaj. Večer jsme si udělali táborák, kde jsme opékali buřty a hráli různé hry za doprovodu nádherného západu slunce.

Druhý den ráno jsme před snídaní šli na farmičku a účastnili jsme se krmení zvířat. Moje favoritka byla koza Líza. Dopolední blok byl o jedlých rostlinách a opravdu nás překvapilo, kolik jich v našem okolí roste. Potom jsme si uvařili vlastní špenát z bršlice, kopřivy a merlíku, který se nám všem povedl a řekla bych, že to pro nás byla jedna z nejoblíbenějších činností. Odpoledne jsme zapojili hmat, sluch a zrak a to v přírodě kolem střediska. Na večer jsme si připravili vlastní program. Hráli jsme různé hry, soutěžili a luštili křížovky.

Poslední den jsme měli závěrečný program, ve kterém jsme vytvářeli umělecká díla z přírodnin podle přesného zadání. Bylo hezké, že každé dílo bylo úplně jiné, ale všechny byly moc zajímavé. Po obědě jsme se už museli vydat na cestu domů.

Troufnu si říci, že jsme domů z projektu dojeli všichni spokojení a vděční, že nám paní profesorky a naše škola tyto zážitky umožnily. Děkujeme.

Za třídu primu Emma Stehnová

Cesta ma Chaloupky.

 

Vaříme na Chaloupkách.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)