Ukaž svůj talent!

Výměnné projekty s partnerskou školou ve Werderu u Berlína jsou na naší škole již dlouholetou tradicí. I letos pracujeme na novém projektu, tentokrát s názvem „Ukaž svůj talent!“, kterého se účastní 10 studentek a studentů z každé školy.
Ukaž svůj talent!

 První část tohoto projektu proběhla již v lednu formou videokonference, kdy jsme se seznámili s našimi německými partnery a rozdělili si úkoly podle zájmu a našich dovedností. V nabídce byl tanec, hudební vystoupení, skeče či vytvoření videotutoriálu nějakého receptu. Rozhovory byly velice zajímavé a neobvyklé a nejprve jsme moc nevěděli, co od projektu můžeme očekávat. Ale i díky tomu, že jsme si před vlastním setkáním psali přes sociální sítě, nebyli jsme si při prvním skutečném setkání tak cizí.

To se odehrálo v týdnu od 14. do 22. dubna, kdy naši němečtí partneři pobývali u nás. Sice byly první okamžiky po setkání trochu rozpačité, ale naše obavy byly zbytečné, jelikož se z dříve nám neznámých studentů stali blízcí a velice sympatičtí přátelé. Během týdne jsme společně pracovali ve škole, kde jsme připravovali vystoupení, která měla ukázat náš talent. Prošli jsme nejen údolí řeky Doubravy, ale navštívili řadu zajímavých míst v České republice, jako například hlavní město Prahu, pevnost Terezín, zámek Hluboká či město Český Krumlov. I během výletů jsme ale společně nacvičovali naše vystoupení, která jsme předvedli rodičům, učitelům a dalším návštěvníkům na rozlučkovém večírku v pátek. Bouřlivý potlesk nám dokázal, že nějaký talent určitě máme.

Víkend jsme strávili s našimi partnery v rodinách individuálně, zakončili jsme ho však opět společně skvělým posezením spojeným s bowlingem.

Týden utekl jako voda a naše obavy se proměnily spíše ve stesk. Nikdo z nás by na začátku projektu nečekal, že se z nás během týdne stane tak skvělý kolektiv. Již teď se velice těšíme na naše další setkání, tentokrát v německém Werderu na přelomu května a června.

Daniel Korynta, kvinta, Gymnázium Chotěboř

Organizátoři projektu děkují městu Chotěboř za finanční podporu projektu.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)