Úspěch v okresním kole olympiády z českého jazyka

Ve dnech 28. a 29. března 2022 v dopoledních hodinách se uskutečnilo okresní kolo olympiády z českého jazyka v AZ centru v Havlíčkově Brodě. První den se soutěžilo v mladší kategorii, které se účastnili žáci 8. a 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Další den se uskutečnila druhá kategorie pro střední školy.

Všichni soutěžící nejdříve vyplňovali jazykový test a pak psali slohovou práci, mladší na téma Vůně, starší měli začínat slovy: Když zapadly poslední sluneční paprsky…

V mladší kategorii nás reprezentovala Veronika Křivská z kvarty, která v okresním kole zvítězila s počtem 44 bodů. Další zástupkyně naší školy Kristýna Málková (také z kvarty) vybojovala druhé místo se 43 body. Obě studentky postupují do krajského kola.

Ve starší kategorii nás reprezentovala Aneta Bártová z oktávy, která skončila na pátém až šestém místě, a Tereza Hochmanová ze 3. A, která se umístila osmá.

Postupujícím studentkám blahopřejeme a přejeme jim mnoho úspěchů v krajském kole. Všem našim soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Předmětová komise českého jazyka 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)