Úspěchy mladých biologů v roce covidu

Podivný školní rok se blíží do cílové rovinky, a tak nastává čas bilancovat, jak se nám v něm podařilo splnit studijní úkoly a jak jsme byli úspěšní v porovnání s ostatními školami.

V biologii jsme rozhodně nezaháleli, veškeré učivo bylo probráno, seminární práce obhájeny, praktická cvičení splněna, s čistým štítem můžeme vyrazit na prázdniny!

Někteří studenti se opět pustili do náročné přípravy a vstoupili do bojů se svými vrstevníky v mnoha biologických a ekologických soutěžích. Průběžně jsme vás s jejich výsledky seznamovali a sledovali jejich postup do vyšších kol.

Ani zde se neztratili, právě naopak. Jirka Němec z kvarty v krajském kole Geologické olympiády obsadil skvělé třetí místo a společně s Matějem Kocourkem a Petrem Prokšem zvítězili v regionálním kole (Kraj Vysočina a Jihomoravský kraj) soutěže YPEF – Mladí lidé v evropských lesích a v září budou hájit naše barvy v kole národním. Jejich starší spolužáci – Lenka Dejmalová, Vendy Pekařová a Lukáš Křivský – v tomto kole ztratili pouhý jeden bod a ten je připravil o vítězství a postup. V Biologické olympiádě se v krajském kole prosadila Johanka Kramářová ze sekundy a skončila na krásném třetím místě.

Velkým úspěchem skončilo národní klání ve Středoškolské odborné soutěži pro trio Michal Pavlas, Lenka Tlapáková a Adam Smutný, které zde vybojovalo se svou prací „Městské květnaté louky v Chotěboři“ krásné sedmé místo, a navíc získali Cenu předsedy Zemědělské společnosti při ČZU v Praze za řešení aktuálního problému. Práce Lenky Dejmalové a Nikoly Sekerové na téma „Pekelská štola - možné riziko pro ŽP“ skončila v krajském kole na pěkném, ale nepostupovém druhém místě.

Ani naši benjamínci nechtěli zůstat pozadu na oblíbené soutěži Zlatý list, jejíž krajské kolo proběhlo v příjemném prostředí jihlavské zoologické zahrady. Starší tým vybojoval výborné druhé místo, mladší byli třetí. Obě družstva získala zajímavou exkurzi do přírodního parku UnterWasserReich v Dolním Rakousku, kam se společně s ostatními úspěšnými soutěžícími podíváme v září.

Všem studentům, kteří se snaží získávat nové znalosti nad rámec svých povinností a připravují se na nejrůznější soutěže moc děkujeme.  Blahopřání patří těm nejúspěšnějším, kteří skvěle reprezentují nejen naši školu, ale také město, nebo i Kraj Vysočinu. Ať se vám daří i v roce následujícím. Hezké prázniny!

Mgr. Eva Jirsová a Mgr. Irena Žáková – učitelky biologie

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)