Úspěšné tažení studentů gymnázia v biologických soutěžích

Dne 22. dubna jsme vyjeli reprezentovat naši školu do Ledče nad Sázavou na soutěž YPEF (Mladí lidé v evropských lesích) a to s tříčlennými týmy z obou kategorií. Mladší, která byla určená pro žáky druhého stupně základních škol a starší kategorie, která byla pro žáky středních škol. Celkem se soutěže účastnilo 11 týmů z našeho kraje. Soutěž měla dvě části. První z nich byl test o dvaceti otázkách, kde jsme uplatnili svoje znalosti o lesním ekosystému, ale také o obhospodařování lesa. Ve druhé části bylo poznávání různých živočichů, rostlin, ale například i nástrojů, které se využívají v lesnictví. Náš mladší tým nakonec vybojoval první místo a postupuje tak do dalšího kola, které se uskuteční v Brně, starší tým skončil těsně na druhém místě.

27. dubna jsme se zúčastnili krajského kola Geologické olympiády v Jihlavě. Za naši školu jelo na tuto soutěž 11 účastníků, 4 do mladší a 7 do starší kategorie, a to po úspěšném postupu z okresního kola. Obě dvě kategorie museli nejprve projít testem, ve kterém jsme uplatnili naše znalosti z geologie a poté jsme prošli poznáváním nerostů, hornin a zkamenělin. V mladší kategorii nakonec vyhráli Johana Kramářová a Petr Semrád se shodným počtem bodů. Na třetím místě se umístila Pavlína Součková. Ve starší kategorii se umístil na třetím místě Jiří Němec.

Ani v Biologické olympiádě zatím nezůstáváme pozadu, protože v okresním kole nejmladší kategorie Pepa Kohutka z primy obsadil první, Eliška Petrusová ze sekundy druhé a Julka Oldvářková ze sekundy šesté místo. Ve stejném týdnu se konalo i krajské kolo kategorie B, kde v obrovské konkurenci vybojoval Jirka Němec ze sexty krásné třetí místo.

Ema Kovačková, kvinta

Náš tým na soutěži ZPEF v Ledči nad Sázavou

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)