Velký úspěch v národním kole soutěže Památníku Lidice

Naše škola se v tomto roce poprvé přihlásila do soutěže Lidice pro 21. století, vyhlašované Památníkem Lidice, Ústavem pro studium totalitních režimů Praha a Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy. Letos probíhá již 16. ročník. Soutěž se, jak napovídá název, věnuje období druhé světové války, nacismu a holocaustu.

Z naší školy se zapojilo 28 žáků, a to z nižšího i vyššího gymnázia. V mladší kategorii do finálového kola nepostoupil nikdo, ve starší kategorii postoupily mezi 21 finalistů hned čtyři studentky, a to Adriana Dvořáková (ze sexty), Klára Jana Furchová, Anna Rutschová (obě z 3. A) a Dominika Trtíková (ze septimy). A tak jsme s napětím očekávali vyhlášení výsledků národního kola. A nebyli jsme zklamaní.

Anna Rutschová (z 3. A) se umístila na třetím místě v národním finále soutěže. Adriana Dvořáková (ze sexty) získala v národním kole cenu poroty za literární práci.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání ocenění proběhne v září 2021 v Památníku Lidice. Oceněné literární práce soutěžících budou zveřejněny na webových stránkách soutěže www.lidice21.cz.

Velice mě těší zájem našich studentů o moderní dějiny i jejich ochota udělat něco navíc. Všem, kteří se do soutěže zapojili, děkuji za účast. Aničce a Adrianě gratuluji k jejich úspěchu, děkuji jim za vzornou reprezentaci naší školy a přeji jim, aby se jim v životě vždy všechno vydařilo tak, jako se jim povedla tato soutěž. Dále pevně doufám, že se příští rok najde zase dostatek nadšenců a budeme se moci jako škola do soutěže opět přihlásit.

Mgr. Ivona Pavlíčková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)