Volební systém v USA

Dne 23.2. 2024 jsme my, studentky chotěbořského gymnázia třídy 4.A, zorganizovaly ve zdejších prostorách školy přednášku, která byla zaměřena na jedno z klíčových témat americké politiky - volební systém v USA.
Volební systém v USA

Naším hostem a přednášejícím byl historik a vedoucí Městského muzea Chotěboř Mgr. Michal Kamp, který nám přiblížil složitost a fungování volebního systému v této zemi, která je známá svou politickou rozmanitostí a vlivem na globální dění. Nejen, že nám ujasnil funkci volebního systému v USA, ale svým poutavým projevem nám objasnil i volby v České republice.

Během přednášky se zabýval především výkonnou mocí a samotným fungováním voleb v USA a České republice. Díky přiblížení a srovnání průběhu voleb v obou zemích byl jeho projev velmi dobře pochopitelný a poutavý. Na závěr přednášky se dostalo i na dotazy nás pořádajících, ale i samotné veřejnosti, která si přišla přednášku vyslechnout. 

Tímto bychom panu Kampovi chtěly poděkovat za jeho skvělou přednášku, ze které jsme si nejen my odnesly spoustu nových vědomostí. 

Simona Málková, Renáta Němcová, Veronika Kopecká, Karolína Hiblbauerová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)