Výsledky školního kola češtinářské olympiády

Olympiáda z češtiny se koná tradičně ve dvou kategoriích a skládá se ze dvou částí. Jednak studenti řeší  - povětšinou zapeklité – jazykové úlohy, hodnocené maximálním počtem třiceti bodů, jednak píší sloh, za který mohou obdržet až 20 bodů.

I. kategorie, do které spadají třídy tercie a kvarta, se účastnilo šest řešitelů. Slohová práce s tématem „U nás na náměstí/návsi“ mohla být zpracována jako libovolný prozaický slohový útvar. První a druhé místo obsadily se shodným počtem 41 bodů kvartánky Veronika Křivská a Kristýna Málková. Obě tak postupují do kola okresního. Na třetím místě se s 39 body umístila Eliška Křivská, taktéž z kvarty.

II. kategorie, zahrnující všechny třídy střední školy, byla logicky zalidněnější – účastnilo se jí celkem šestnáct studentů od prvních ročníků po maturanty. Museli se poprat s tématem „V naší rodině mám nejraději…“ a některé studentské texty byly vskutku originální. Slohy hodnotili nezávisle na sobě vždy dva vyučující, aby bylo dosaženo co největší objektivity. Na prvním místě se bezkonkurenčně umístila Tereza Hochmanová ze 3.A, která ztratila pouze dva body. Na druhém místě potom stanula se 41 body Aneta Bártová z oktávy. Náhradníkem do kola okresního se stal a na třetí místo se probojoval Jakub Joksch z oktávy se 38 body.

Všem zúčastněným studentům děkujeme za jejich práci a postupujícím studentům budeme držet palce v kole okresním, které se bude konat na konci března.

Předmětová komise českého jazyka a literatury

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)