Výstava Lidická tragédie

Během září a října měli studenti našeho gymnázia možnost prohlédnout si výstavu s názvem Lidická tragédie, která v podobě sedmi panelů visela na chodbě v přízemí ve staré budově. Tuto putovní výstavu jsme si vypůjčili ve spolupráci s paní Mgr. J. Rutschovou ze ZŠ Maleč od organizace Památník Lidice, která pečuje o trvalou vzpomínku na obec Lidice.

Výstava přibližuje okolnosti vypálení této středočeské obce nacisty dne 10. června 1942, poválečný vývoj Lidic a ohlasy lidické tragédie ve světě. Lidická tragédie se stala symbolem utrpení nevinného civilního obyvatelstva nejen na našem území, ale po celém světě.

Výstava popisuje také to, jak vypadaly původní Lidice a jak probíhala výstavba nových Lidic po jejich vyhlazení. Na panelech jsme se mohli dočíst mnoho zajímavých informací jako například to, že na místě původních Lidic byl vybudován Růžový sad, ve kterém roste a kvete přes 24 000 růžových keřů z 240 odrůd včetně unikátní odrůdy lidické růže, která se stala mezinárodním symbolem míru.

Výstavě jsme se věnovali i v hodinách dějepisu, kdy si někteří studenti vybrali panel a ostatním spolužákům shrnuli nejdůležitější a nejzajímavější informace, které se na něm dočetli.

Výstava byla velmi zajímavá a je skvělé, že jsme si ji mohli zapůjčit do naší školy, a tak připomenout si tuto důležitou událost a dozvědět se další nové informace o osudu Lidic.

Jana Pešková, septima

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)