Výstava na stromech

Výstava na stromech je celorepublikový happening na podporu Týdne důstojné práce (Světový den důstojné práce 7. října) a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby.
Výstava na stromech

Letos se v týdnu od 7. do 14. října 2023 koná devátý ročník zaměřený na práci v energetickém průmyslu a spravedlivou transformaci.  Na akci spolupracují dvě nevládní neziskové organizace: Fairtrade ČS a NaZemi. Každý rok se zaměření happeningu mění. Již se vystřídala témata jako káva, banány, kakao, výroba bot a mnohé další. 
Letošní výstava nese název Fajront: Konec šichty! O čem to tentokrát bude?

Klimatická krize s sebou přináší velké změny. Někoho čekají změny větší, někoho menší. Zásadní proměnu čeká zejména fosilní energetika. Ne vždy si však uvědomujeme, že se tato změna velmi těsně týká pracujících v těchto sektorech a následně regionů, které jsou na energetický sektor úzce navázány. Na práci, lidské životy i regiony taková změna může dopadnout drasticky, proto je žádoucí, aby byla taková transformace spravedlivá. A to není snadné. Jak takovou spravedlivou, sociálně a environmentálně citlivou, transformaci provést? A jak se v tom celém vlastně zorientovat a čím si můžeme být jistí už dnes?

Tím provází letošní výstava, která se věnuje spravedlivé transformaci při změně klimatu. Ta neprobíhá odděleně, ale za stále se měnících podmínek v naší společnosti, jednou z mnoha výzev a proměn je dnes například pokrok v umělé inteligenci. Výstavu proto doprovodí vizuální fotografie vytvořené umělou inteligencí.

Chotěboř se zařadí mezi další desítky parků, kde si budete moct prohlédnout dvanáct plakátů s výstavou, která bude umístěna v Geoparku Gymnázia Chotěboř, kde proběhne v pátek 6. 10. 2023 od 14:30 zahájení společně s prohlídkou zahrady a občerstvením a druhou možností je výstava umístěná na náměstí  T. G. M. od 7. – 14. 10. 2023.

Chotěbořská skupina Amnesty International

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)