Výstava Nebe bylo plné hvězd

Čtvrteční hodina dějepisu byla opravdu netradiční a zajímavá. Spolužáci nám totiž představili výstavu jménem Nebe bylo plné hvězd. Výstavu tvoří dvacet panelů, které kromě textu obsahují i velké množství dobových fotografií a obrázků.

Ta přibližuje osudy řeholníků, kteří v Československu v době totality zažívali opravdu těžké období. Například jim byly zakázány bohoslužby, pracovali ve strašných podmínkách, stavěli přehrady, přičemž jich nemálo zemřelo, a žili jako otroci či vězni.Znakem celé výstavy je okurková monstrance, která je vyrobená z plechovek od okurek a dna zavařovací sklenice, což vypovídá o kvalitě života řeholníků v internačním klášteře Želiv, kde byla nalezena.Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých faktů o Akci K i o Akci Ř, během kterých se komunisté snažili zničit kláštery, řeholníky i řeholnice, a všichni jsme si hodinu opravdu užili.

Jakub Muster, 3. A

Ráda bych touto cestou poděkovala paní Mgr. Jitce Rutschové a paní Mgr. Lence Šimo za zprostředkování zapůjčení výstavy z Ústavu pro studium totalitních režimů.

Mgr. Ivona Pavlíčková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)