Vzdělávací program o domácím násilí

Dne 12. 10. 2022 se konal program o domácím násilí. Celým programem nás provázel pan Mgr. Křoustek z Bílého kruhu bezpečí Jihlava.

Ze začátku jsem měla obavu, jestli to nebude další nudná přednáška, kde budeme jenom sedět a poslouchat monolog o domácím násilí, a jakmile si ji vyslechneme, můžeme jít. Mé očekávání se však vůbec nevyplnilo.

Pan Mgr. Křoustek je bývalý policista a celou dobu vyprávěl své zážitky ze života a různé případy, co se opravdu staly. Věděli jste třeba například, na jak dlouho můžete vyhostit svého partnera? Já to třeba nevěděla. Dozvěděli jsme se spoustu informací, které se nám jednou budou možná hodit. I když, jak říkal pan Křousek: “Do téhle situace se snad nikdo z vás nedostane, ale je dobrý to znát.“ Ano, všichni víme, co je to domácí násilí, ale víte, jak se správně zachovat, když vás například partner ponižuje, ba dokonce na vás vztáhne ruku? Já už to teď třeba vím.

Ale abych nemluvila jen o mužích jako o tyranech, z besedy jsem si odnesla příběh, který se mi vryl do paměti. Pan Křousek nám vyprávěl příběh muže, který byl týrán a vydírán svou vlastní manželkou. Musel doma klečet a prosit o odpuštění, aby nebila jejich malou dceru. Vyprávěl nám spoustu takových příběhů. Mně osobně se i moc líbilo, že nás pan Křoustek zapojoval do děje. Například ze spolužáků vytvořil manželský pár a ptal se jich, jak by reagovali.

Dozvěděli jsme se mnoho nového. Celá beseda byla velmi vydařená, plná zajímavých informací a faktů. Mně osobně se přednáška velmi líbila a klidně bych se jí účastnila znovu. Nevím, co přesně nám besedou chtěl pan Křoustek říct, jestli to bylo, jak se správně zachovat, když se do dané situace dostanu, nebo čeho se vyvarovat nebo kde v případě nouze hledat pomoc. Každý si z toho vzal své. Podle slov svého spolužáka „vím, že nikdy nebudu mlátit svoji manželku, protože bych dopadl hodně špatně,“ myslím, že byla přednáška velmi úspěšná.

Nela Krejdlová, 3. A

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)