Weihnachten Dresden

Jen pár dnů před Vánocemi uspořádali učitelé německého jazyka pro studenty chotěbořského gymnázia zájezd do Drážďan na vánoční trhy. Jelikož se dlouhou dobu nikam nejezdilo, zájem o tento výlet byl velký.
Weihnachten Dresden

Výlet se konal dne 21.12., kdy v 6 hodin ráno z Chotěboře odjely dva plné autobusy studentů. Cesta byla dlouhá a většina z nás si ji zkrátila spánkem.

Po příjezdu do Drážďan jsme se rozdělili na dvě skupiny. Ta první šla do galerie Zwinger, kde si mohla prohlédnout světoznámou Obrazárnu starých mistrů, Sbírku porcelánu s cennými kousky z míšeňské porcelánové manufaktury a Matematicko-fyzikální salon, tedy sbírku historických fyzikálních a astronomických přístrojů.  My z druhé skupiny jsme navštívili Skleněnou manufakturu – jedinečný projekt automobilky Volkswagen, kde jsme se dozvěděli spoustu informací o výrobě elektro automobilů. Nejvíce nás zaujalo, že se zde vyrobí „jen“ 35 aut denně, protože velká část výroby probíhá jako v manufaktuře – tedy ručně, zato v krásném a příjemném prostředí. Vše je zde navíc prosklené, aby návštěvníci dobře viděli na proces výroby.

Po této zajímavé exkurzi jsme se vydali na vánoční trhy. V Drážďanech je hned několik míst, kde se trhy konají. My jsme navštívili ty na Altmarkt a Augustusmarkt. Jako správní turisté jsme si chtěli vše prohlédnout, a hlavně jsme chtěli co nejvíce ochutnávat. Tradiční německý Bratwurst, zde měli na každém rohu, a ten půlmetrový jsme si prostě hned museli dát. Ochutnali jsme také langoše, jahody v čokoládě, pečené kaštany a spoustu dalších dobrot. Když se začalo stmívat, nastala ta pravá vánoční atmosféra, koupili jsme si punč a užívali si vánoční osvětlení. Nejlepší věc, kterou jsme v Drážďanech navštívili, bylo velké, barevné ruské kolo. Bylo vidět už z dálky a my se celou cestu k němu těšili až se svezeme. Pro některé z nás to byl opravdu nezapomenutelný zážitek.

Moc děkujeme za možnost vyrazit na tento výlet a těšíme se na další.

Lída Bencová, 4.A, Gymnázium Chotěboř

fotografie z akce: https://gymnaziumchotebor.rajce.idnes.cz/Vanocni_Drazdany_2022/album

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)