„Zlaťáci“ přivezli opět dvojnásobné zlato!

Po vítězství v okrskovém kole se dva týmy z chotěbořského gymnázia vydaly na krajské kolo oblíbené soutěže šestičlenných družstev mladých biologů Zlatý list do Zubří u Nového Města na Moravě. Po několikerém přestupování z vlaku na autobus a naopak, ještě museli studenti ušlapat asi 4km, než se dostali do tábora na břehu Zuberského rybníka, kde měli prožít dva soutěžní dny.

Po ubytování a úvodním rozlosování začal starší tým s obhajobou své celoroční práce pro přírodu, po večeři se o maximum bodů ve stejné aktivitě pokusili i mladší studenti. Protože Ekoklub Gymnázia Chotěboř má velmi pestrou celoroční činnost, nebyl to pro ně žádný problém a oba týmy zde získaly hned v úvodu soutěže nejvíce bodů ze všech zúčastněných týmů!

Druhý den se opět losovalo o pořadí, kdy která hlídka vyrazí na stezku, která se skládala z osmi, u starších studentů dokonce z deseti stanovišť, kde se soutěžící snažili získat maximum bodů znalostmi z různých oborů – zoologie, botanika, myslivost, lesnictví, ornitologie, atd. Pak již nezbývalo, než s napětím očekávat vyhlášení výsledků.

Mladší tým, PRIMÁTI z primy – Eliška Petrusová, Nikča Polívková, Naty Odvářková, Nelča Slámová, Martin Dostál a Marek Doležel – získal první místo a děti se mohly radovat ze svého úspěchu.

Starší tým, BLUDIŠŤÁCI  – Johanka Kramářová, Pavla Součková, Petr Semrád a Tonda Prokš z tercie a David Joksch a Martin Pavlas z kvarty – nezůstali pozadu a přivezli druhé zlato a to s velkým náskokem na druhý tým.

I když jsme několikrát zmokli a zápolení bylo náročné, všichni s pocitem velkého vítězství jsme se navraceli domů.

Teď nezbývá než držet palce v červnu v kole národním, kde ani letos nebude chotěbořské gymnázium chybět!

Děkuji za skvělou reprezentaci školy i města.

Mgr. Eva Jirsová, učitelka biologie

Bludišťáci

Primáti

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)